یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت: ۰۵:۱۵:۵۳

طرح حفاظت از مراتع در ۹ شهرستان استان مرکزی در حال اجرا است

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: در حال حاضر طرح حفاظت از مراتع و عرصه های طبیعی در ۹ شهرستان استان مرکزی در حال اجرا است.

مدیرکل منابع طبیعی استان مرکزی:

طرح حفاظت از مراتع در ۹ شهرستان استان مرکزی در حال اجرا است

عبدالحسین محمدی اظهار داشت: با اختصاص پنج میلیارد تومان اعتبار برای مراتع بخشی از اعتبارات در حوزه اجرای عملیات حفاظت و قرق ۴۷۰۰ هکتار از مراتع استان در دست اقدام است.

وی عنوان کرد: از کل اعتبار اختصاص یافته، ۷۰۰ میلیون تومان برای اجرای عملیات‌های بیومکانیک(بانکت‌بندی) تخصیص یافته و باقی اعتبار، برای عملیات بیولوژیک(علوفه‌کاری و کپه‌کاری) و مدیریتی(حفاظت و قرق) در نظرگرفته شده است.

محمدی گفت: سطح اجرای عملیات علوفه‌کاری ۵۰۰ هکتار و عملیات کپه‌کاری توام با مدیریت روان‌آب‌ها و بذرکاری نیز دو هزار و ۷۹۷ هکتار است. همچنین عملیات بیولوژیک از اواسط مهرماه در شهرستان‌های تفرش، شازند، دلیجان، محلات، خمین، زرندیه، ساوه، اراک و آشتیان آغاز و تاکنون ۴۰ درصد عملیات‌های بیولوژیک و کپه‌کاری در استان مرکزی اجرایی شده است.

وی اضافه کرد: اجرای عملیات‌ علوفه‌کاری در اسفندماه آغاز می‌شود و در حال حاضر جانمایی و تهیه نقشه در حال انجام است تا دیم‌زارهای کم‌بازده تبدیل اراضی تحت کشت علوفه چند ساله قرار گرفته تا حفاظت خاک و کنترل روان آب در این اراضی به نحو مطلوب انجام گیرد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی تصریح کرد: سال گذشته اعتبارات ملی برای بخش مرتع جهت عملیات اجرایی و اصلاح و احیاء مراتع به استان مرکزی اختصاص نیافت و امسال بودجه ای در نظر گرفته شده که در صورت تخصیص برای اجرای عملیات‌ تامین آب شرب دام که یکی از اولویت‌های مجموعه منابع‌طبیعی استان است هدایت می‌شود.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی