یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت: ۰۵:۱۲:۱۰

۳۲ روز ناسالم در کلانشهر اراک به ثبت رسید

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: ۳۲ روز ناسالم در کلانشهر اراک به ثبت رسید.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان:

۳۲ روز ناسالم در کلانشهر اراک به ثبت رسید

رضا میرزایی در نشست با تشکل‌های مردمی فعال در حوزه محیط زیست استان مرکزی اظهار داشت: کلانشهر اراک در کارنامه امسال خود ۳۲ روز ناسالم برای گروه‌های سنی حساس را به ثبت رسانده است.

وی افزود: با توجه به این که سئوالاتی در رابطه با میزان تاثیر آلاینده‌ها بر محیط زیست برخی اوقات مطرح می‌شود باید گفت که محیط زیست استان تنها رصد آلایندگی واحدهای صنعتی را برعهده داشته و وظیفه درراستای تعیین میزان تاثیر آلایندگی‌ها بر محیط زیست را ندارد.

ایرالکو تا پاین آبان‌ماه برای خروج دیگ‌های قدیمی خود ار خط تولید مهلت دارد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی تصریح کرد: اقدامات خوبی درراستای کاهش آلایندگی کلانشهر اراک انجام‌شده که از جمله آنها می‌توان به حذف دیگ‌های آلاینده در خطوط قدیم ایرالکو اشاره کرد که تعدا آنها از ۷۵ دیگ به ۴۲ دیگ رسیده است، که حذف کلی این دیگ‌ها هم طبق درخواست مهلتی که مسئولان این واحد صنعتی داشتند تا پایان آبان‌ماه باید انجام شود و امیدواریم که این وعده آنها تحقق یابد.

میرزایی بیان کرد: با توجه به اقدامات انجام‌شده خروج شرکت پتروشیمی شازند از فهرست صنایع آلاینده استان را شاهد بودیم که این مهم با بررسی سازمان بازرسی در اداره کل محیط زیست به مدت سه ماه و نیم ماه اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: از واحدهای مختلف سطح استان تقاضا داریم که بحث‌های زیست‌محیطی را به جد مورد توجه قرار دهند، از جمله مواردی که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد تکمیل تصفیه‌خانه کشتارگاه اراک بوده که سال‌های بسیاری است که در دست احرا بوده و در هر گزارشی پیشرفت ۹۸ درصدی آن مطرح می‌شود که باید تکمیل دو درصد باقیمانده هرچه سریع‌تر انجام شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی عنوان کرد: ساماندهی محل دفن پسماند شهری اراک از دیگر مشکلاتی است که باید نسبت به انجام آن اقدام عاجل انجام شود،

وجود بیش از ۳ هزار قوچ و میش در منطقه هفتادقله اراک

میرزایی اضافه کرد: پاکسازی کامل حوزه کوکبیه شازند به‌عنوان یکی از زیستگاه‌های مهم پرندگان استان را که در گذشته بستر رودخانه آن محل دفن زابله بود را با جدیت پیگیری می‌کنیم، خوشبختانه وضعیت حیات وحش هفتاد قله اراک خوب است و طبق گزارش آخرین پایش بیش از ۳ هزار قوچ و میش در این منطقه زندگی می‌کنند، در زمینه مناطق شکار ممنوع هم بهبود رتبه را به صورت جدی در دستور کار قرار داده‌ایم.

وی افزود: ممنوعیت استقرار صنایع بالای رده ۳ و ۴ را در داخل حریم ۳۰ کیلومتری اراک اعمال می‌کنیم و بازنگری طرح جامع در رابطه با رعایت حریم ۳۰ کیلومتری شهر اراک درحال انجام است.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی