یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت: ۰۹:۲۶:۱۶

غربال‌گری اختلالات ژنتیک در مدارس استان مرکزی اجرا می‌شود

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی با بیان اینکه غربال‌گری اختلالات ژنتیک در مدارس اجرا می‌شود گفت: طرح مشارکت اجتماعی دانش‌آموزان در استان مرکزی اجرایی می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی:

غربال‌گری اختلالات ژنتیک در مدارس استان مرکزی اجرا می‌شود

زهرا امینی  در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری اداره کل بهزیستی استان مرکزی و اداره کل آموزش وپرورش استان با اشاره به تفاهم‌نامه معقده اظهار داشت: موضوع این تفاهم‌نامه آگاه‌سازی پیشگری از معلولیت‌ها و غربال‌گری اختلالات ژنتیک در مدارس دوره دوم متوسطه است.

وی افزود: هدف از اجرای این تفاهم‌نامه، حضور و جلب مشارکت اجتماعی دانش آموزان در کارهای گروهی است که این امر می‌تواند زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی را نیز فراهم کند.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی تصریح کرد: پس از خانواده، فرآیند جامعه‌پذیری کودکان در مدرسه ادامه می‌یابد و هر اندازه خانواده و مدرسه هماهنگی بیشتری داشته باشند، فرآیند جامعه پذیری با سهولت بیشتری انجام می‌شود.

امینی با اشاره به طرح مشارکت اجتماعی دانش‌آموزان گفت: احساس مسئولیت و مشارکت‌جویی از ویژگی‌های دانش آموزان در سنین نوجوانی است و اجرای این طرح در دوره متوسطه اول که دانش آموزان در سنین بین ۱۳ تا ۱۵ سال قرار دارند، انتخاب بسیار مناسبی است زیرا با اجرای مناسب این طرح، می‌توان آسیب‌های اجتماعی را کاهش داد.

وی عنوان کرد: این طرح با آموزش چهار موضوع مهم به منظور پیشگیری از معلولیت‌ها با عنوان‌های مشاوره ژنتیک، دانستنی‌های دوران بارداری، پیشگیری از مشکلات عضلانی و اسکلتی و پیشگیری از عقب ماندگی ذهنی به دانش‌آموزان در چهار جلسه آموزش داده می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی  با اشاره به افزایش معلولان جسمی براثر حوادث مختلف گفت: با آموزش و پیشگیری می‌توان از بروز حوادث و تحمیل هزینه‌های سنگین مالی و جانی جلوگیری کرد.

امینی اضافه کرد: این طرح از اهمیت بالایی به سبب داشتن جامعه‌ای سالم برخوردار است چرا که آگاه‌سازی مادران آینده، آنها را از داشتن فرزندی معلول و عقب‌مانده ذهنی نجات داد و جامعه را به سمت سلامت ذهنی کشاند.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی