پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ ساعت: ۱۳:۴۰:۳۲

طرح سؤال از وزیر امور خارجه در خصوص دستگیری دیپلمات ایرانی/برجام اروپایی نباید تأثیری در پیگیری وزارت خارجه داشته باشد

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح سؤال از وزیر امور خارجه در خصوص دستگیری اسدالله اسدی در مجلس صورت خواهد گرفت.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس:

طرح سؤال از وزیر امور خارجه در خصوص دستگیری دیپلمات ایرانی/برجام اروپایی نباید تأثیری در پیگیری وزارت خارجه داشته باشد

اسدالله اسدی عضو سفارت ایران در وین، بیش از سه ماه است که در جریان حضور در آلمان به اتهام واهی با هماهنگی چند کشور اروپایی آلمان، بلژیک، اتریش و فرانسه بازداشت‌شده است.

محمدرضا منصوری نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با تأکید بر اینکه در قوانین بین‌المللی دیپلمات‌ها از مصونیت کامل برخوردار هستند گفت: مصونیت دیپلماتیک شامل اسدالله اسدی نیز می‌شود ولی متأسفانه کشور فرانسه در این قضیه تعلل کرده است.

منصوری اظهار کرد: حداکثر کاری که باید صورت گیرد برگشت و عدم حضور در فرانسه است که این مسئله می‌تواند به تصمیمات بعدی کمک کند.

وی عنوان کرد: رایزنی‌ها و پیگیری‌ها از سوی وزارت خارجه در حال انجام است و همین مسئله یک مقدار طولانی شده است.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس ضمن بیان اینکه ازاین‌دست مسائل در روابط دیپلماتیک دنیا زیاد رقم می‌خورد افزود: با توجه به اینکه فرانسه یکی از پنج کشور محور برجام اروپای است اما برجام اروپایی نباید تأثیری در پیگیری وزارت امور خارجه داشته باشد و این مسئله سوءتفاهمی است که قابل‌حل است ولی مقداری زمان‌بر خواهد بود.

منصوری به‌احتمال سؤال و بازخواست از وزیر امور خارجه در مجلس اذعان کرد و افزود: این اتفاق به‌احتمال باهدف هشدار به‌طرف مقابل که مجلس وزیر مربوطه را بازخواست می‌کند صورت می‌گیرد تا آن‌ها هم به عملیات آزادسازی دیپلمات ایرانی سرعت ببخشند.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی