پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۵۶:۲۰

بزرگترین نمایشگاه گل داوودی کشور در محلات افتتاح شد

بزرگترین نمایشگاه گل داوودی کشور دقایقی قبل با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در محلات آغاز بکار کرد.

با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور؛

بزرگترین نمایشگاه گل داوودی کشور در محلات افتتاح شد

این نمایشگاه با ظرفیت نمایش ۸۷۰ نوع گل داوودی به‌نژادی شده برای اولین بار در کشور در پژوهشکده ملی گل و گیاهان زینتی محلات دایر شده است . که از این تعداد ۶۰۰ رقم مربوط به سال‌های گذشته و ۲۷۰ رقم از تولیدات جدید پژوهشکده ملی گل و گیاهان زینتی است.

این نمایشگاه در مساحتی سه هکتاری برپا شده و تا ۱۰ آبان برای بازدید علاقمندان دایر خواهد بود ادامه خواهد داشت. همزمان با این نمایشگاه در پنج نقطه کشور شامل باغ ملی گیاه شناسی تهران، باغ گیاه شناسی زاگرس لرستان، اصفهان، سمنان و مشهد نمایشگاه گل‌های داوودی آغاز بکار خواهد کرد که از ۲۰۰ تا ۶۰۰ نوع گل داوودی به معرض نمایش در خواهند آمد .

به گفته محمدرضا شفیعی رئیس این پژوهشکده ارقامی که در سال های اخیر به‌نژادی شده نسبت به ارقامی که در سال‌های ماقبل آن تولید و ژنوتیپ شده بود دارای برتری کیفی بالایی بوده و قدرت رقابت بالایی نسبت به ارقام مشابهی که در دنیا و خصوصا کشور هلند تولید می شود را دارا هستند.

رئیس پژوهشکده ملی گل و گیاهان زینتی محلات همچنین گفت: ۶۰ نوع برتر جهانی از گونه های گل داوودی که به اشکال مختلف وارد کشور شده است در کنار این ارقام به نمایش در خواهد آمد تا کارشناسان و مردم تولید داخل و ارقام خارجی را مقایسه کنند .

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

حذف دلار چه تاثیری در اقتصاد ایران دارد؟/ توییت نما ۱۵ آبان۹۷

میشه گوشی رو بدین به امام رضا …

نماهنگ زیبای «جریان جان»

مذاکره‌ای از جنس مبارزه