یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت: ۰۵:۴۵:۱۳

۱۹ پروژه در حوزه گردشگری استان مرکزی تصویب شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: شرایط سرمایه‌گذاری در استان، شرایط مطلوبی است و خوشبختانه در بحث حجم سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی بیش از ۴ برابر سهم استان سرمایه‌گذار و متقاضی داشتیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت:

۱۹ پروژه در حوزه گردشگری استان مرکزی تصویب شد

سیدمحمد حسینی  در حاشیه جلسه کارگروه میراث فرهنگیف صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این جلسه ۱۹ دستور کار داشتیم که اکثر انها مصوب شدند و دستور کار نخست در رابطه با ساماندهی چشمه‌های آب گرم بود که شرکت آب منطقه‌ای متقاضی این موضوع را داشت که مصوب شد مطالعاتی و پیگیری‌هایی انجام شود تا ساماندهی این چشمه‌ها را داشته باشیم.

وی افزود: دستور کارهای دیگر درخواست متقاضیان سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری اعم از مجتمع‌های بین راهی، سفره‌خانه‌های سنتی، مناطق بوم‌گردی و ساخت هتل بود که خوشبختانه اغلب پروژه‌ها در این جلسه مصوب شد و سرمایه‌گذاران بخش نخست کار خود را که مصوبه کارگروه گردشگری بود گذراندند تا برای مراحل بعدی برای تصویب طرح‌هایشان بروند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی تصریح کرد: شرایط سرمایه‌گذاری در استان، شرایط مطلوبی است و خوشبختانه از حجم سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی براساس آن چه که مشخص شده بود حدود بیش از ۴ برابر سهم استان سرمایه‌گذار و متقاضی داشتیم که کارهای آنها درحال انجام است.

حسینی بیان کرد: در این جلسه ۱۸ طرح گردشگری بررسی شد و ۴ طرح به سبب عدم حضور خود سرمایه‌گذار یا نداشتن توجیه اقتصادی مصوب نشدند.

وی ادامه داد: استان مرکزی از ظرفیت‌های گردشگری بیشماری برخوردار است که به دنبال توسعه بحث گردشگری و رونق اقتصادی حاصل از این صنعت در استان هستیم و در همین راستا بحث‌هایی چون بوم‌گردی و توجه به روستاها هم در کانون توجه این اداره قرار گرفته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی عنوان کرد: تنها راه اشتغالزایی در روستاها و ایجاد رونق اقتصادی در آنها که یکی از اهداف اقتصاد مقاومتی است همین توجه به ظرفیت‌های بوم‌گردی و گردشگری در این روستاها بوده که باید مورد توجه ویژه استان باشد.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی