پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ ساعت: ۱۳:۱۴:۵۵

۱۱۷ کارخانه مشترک بین ایران و ازبکستان فعالیت دارند

سفیر ازبکستان در ایران گفت: هم اکنون ۱۱۷ کارخانه مشترک بین دو کشور ایران و ازبکستان در این کشور فعالیت دارند.

سفیر ازبکستان در ایران:

۱۱۷ کارخانه مشترک بین ایران و ازبکستان فعالیت دارند

بهار عبدالله یف ظهر شنبه در سفر دوروزه خود به استان مرکزی به منظور بازدید از ظرفیت ها و توانمندی های این استان، طی نشست با معاون اقتصادی استاندار مرکزی در اراک بیان کرد: استان مرکزی با توجه به ظرفیت هایی که دارد یکی از استان های با ظرفیت کشور ایران به منظور گسترش مراودات تجاری و بازرگانی در تمامی زمینه ها است.

وی عنوان کرد: با توجه به توانمندی های استان مرکزی به ویژه اراک، ازبکستان این استان و اراک را به خوبی می شناسد، زیرا تاجران و بازرگانان ازبکی که در کشور ایران فعالیت دارند بسیار زیاد هستند.

سفیر ازبکستان اضافه کرد: روابط بسیار خوب و نزدیکی بین این کشور و استان مرکزی برقرار است که حجم مراودات و تبادلات بازرگانی و تجاری در بین این کشور و استان مرکزی باید افزایش پیدا کند، تا برای هر دو بخش نتایج و دستاوردهای بسیار خوبی را به همراه داشته باشد.

عبدااله یف اظهار داشت: در ازبکستان هم اکنون ۱۱۷ کارخانه مشترک با ایرانیان فعالیت دارند و بیشترین تعداد تجار و بازرگانانی که در این بخش ها مشغول به فعالیت هستند از استان مرکزی به این کشور آمده اند.

وی تصریح کرد: استان مرکزی با توجه به اینکه صنایع بسیار متعددی را در دل خود جای داده و همچنین در بخش های دیگر دارای ظرفیت های بسیار متنوع و خوبی است از نظر پتانسیل اقتصادی در رتبه بالایی قرار دارد .

سفیر ازبکستان اظهار داشت: با توجه به وجود این همه ظرفیت و پتانسیل، تبادل کالا بین ازبکستان و استان مرکزی بسیار ناچیز است و باید تلاش در زمینه گسترش ارقام وارداتی و صادراتی دو چندان شود تا بتوانیم سطح روابط تجاری را بالاتر ببریم.

عبدالله یف خاطر نشان کرد: خوشبختانه در زمینه صدور ویزا برای هیات های تجاری و بازرگانان در این کشور هیچ گونه محدودیت و مشکلی وجود ندارد و هر درخواستی که از طرف ایران و اتاق بازرگانی در زمینه صدور ویزا وجود داشته باشد در مدت زمان دو روز صادر می شود.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی