یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت: ۰۵:۲۷:۴۲

موضوعات زیست محیطی استان مرکزی به طور علمی بررسی و رسیدگی می‌شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی با بیان اینکه مجموعه‌ای علمی از مسئولان و کارشناسان مسائل محیط زیست استان مرکزی را بررسی می‌کند گفت: موضوعات زیست محیطی استان مرکزی به طور علمی بررسی و رسیدگی می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی:

موضوعات زیست محیطی استان مرکزی به طور علمی بررسی و رسیدگی می‌شود

مهدی زندوکیلی در سلسه نشست‌های زیست بوم استان مرکزی در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت برگزاری این جلسات اظهار داشت: بحث توسعه امروزه به شکل گذشته نیست که توسعه صنعتی و شهری سبب تخریب و زیست‌بوم و محیط زیست ‌شود،  امروز توسعه به صورت توسعه پایدار است.

وی افزود: باتوجه به این که گام‌های برای توسعه استان و کشور بر‌می‌داریم باید به فکر محیط زیست باشیم تا این توسعه بتواند شرایطی  که برای توسعه پایدار تعریف شده است، ایجاد کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی تصریح کرد: در گذشته بخشی در توسعه صنعتی شدن در کشور ما دچار مسائلی شد، مهم این است استان مرکزی در این زمینه بتواند پیش قدم باشد، تا بتوانیم آنچه که از امروز قدم بر‌می‌داریم در راستای توسعه پایدار باشد.

زندیه‌وکیلی ادامه داد: در همین راستا جلسه‌ای تحت عنوان زیست بوم در استان مرکزی با کمک سازمان‌های مردم نهاد، فعالین محیط زیست، دانشگاه برگزار می‌شود که مدیران در این جلسات شرکت کنند و از یافته‌های علمی روز دنیا و روش‌های آموزش روز دنیا استفاده و تبادل نظر کنیم، تا مسیر توسعه زیست محیطی در تصمیم‌گیری‌ها نهادینه شود.

وی اضافه کرد: نباید محیط زیست را به عنوان عامل توقف در توسعه بدانیم، بلکه باید بحث‌های زیست محیطی در مدیران نفوذ کند تا تصمیماتی که گرفته می‌شود پایه‌های توسعه پایدار را داشته باشد و اینکه قدمی در راستای تخریب محیط زیست برداشته نشود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی عنوان کرد: باید بحث‌های محیط زیستی آموخته شود، در همین راستا ترکیبی از مدیران استان، دانش آموختگان دانشگاه‌ها، فعالین محیط زیست در این جلسات شرکت می‌کنند و بعد از این سه ماه یک‌بار این جلسات برگزار می‌شود تا مسائل استان را به تبادل نظر بگذاریم و آنها را برطرف کنیم و مدیران را در یک تبادل نظر مشارکت دهیم.

زندیه‌وکیلی تصریح کرد: در استان مباحثی مثل تالاب، آلودگی، آب و غیره وجود دارد که با الویت قرار دادن این مباحث در جلسات می‌توان راهکارهایی برای آن یافت، در این زمینه آموزش می‌تواند نقش مهمی را ایفا کند.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی