یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت: ۰۵:۱۴:۵۵

منتظر استفساریه مجلس درباره مشمولین بازنشسته در شهرداری‌ها هستیم

معاون عمرانی استاندار مرکزی با اشاره به قانون منع بازنشستگان گفت: این قانون با توجه به تفاسیری که تاکنون انجام شده شهرداران و افراد بازنشسته شهرداری‌ها هم مشمول این قانون می‌شوند.

معاون عمرانی استاندار مرکزی:

منتظر استفساریه مجلس درباره مشمولین بازنشسته در شهرداری‌ها هستیم

مهدی زندیه‌وکیلی در جمع خبرنگاران با اشاره به زباله‌های عفونی اظهار داشت: در این زمینه و در بحث جمع‌آوری این زباله‌ها قوانینی وجود دارد و پزشکان هم به اندازه وزن زباله عفونی که تولید می‌کنند باید هزینه‌های مربوطه را پرداخت کنند، زباله عفونی لزوما زباله پزشکی نیست.

وی افزود: هر زباله‌ای که محصول یک واحد بهداشتی و درمانی باشد، زباله عفونی محسوب نمی‌شود، زباله‌های عفونی را بی‌خطرسازی می‌کنند و الان هم قرارداد در این زمینه وجود دارد، کسانی که این زباله‌ها را تولید می‌کنند توسط شهرداری مکلف شده‌اند و با شرکتی قرارداد دارند که این زباله‌ها را جمع‌آوری و امحاء می‌کند.

معاون عمرانی استاندار مرکزی تصریح کرد: همین الان هم این روش مورد تایید وزارت بهداشت و کارگروه پسماند کشوری است، اما این که زباله‌سوزی انجام شود خیلی از نگرانی‌ها از جمله نگرانی تفکیک کامل زباله‌های عفونی و معمولی و نگهداری در محل دفن و غیره برطرف می‌شود.

وی اضافه کرد: درحال حاضر هیچ جای ایران این زباله‌سوز را برای سوزاندن زباله‌های درمانی خود ندارند که اگر ما این کار را انجام دهیم بهترین می‌شویم.

زندیه‌وکیلی با اشاره به برخی اخبار مبنی بر پیشنهاد شهرداری اراک به وی گفت: در ۱۰ سال گذشته بیش از هفت تا ۸ بار این پیشنهاد به بنده شده و البته جای افتخار است خدمت‌رسانی به همشهری‌ها اما بنده در همین سمتی که هستم شاید خدمات بهتری را بتوانم ارائه کنم.

وی با اشاره به قانون منع بازنشستگان گفت: این قانون با توجه به تفاسیری که تاکنون انجام شده شهرداران و افراد بازنشسته شهرداری‌ها هم مشمول این قانون می‌شوند، ولی جای سوال است، درحال حاضر نظر رسمی وزارت کشور این است که استفساریه را از مجلس بگیرد، اگر استفساریه مجلس هم همین را تایید کند که این شهرداری‌ها هم مشمول همین طرح هستند.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی