پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ ساعت: ۱۳:۱۶:۴۷

صادرات ۴۳۰ تنی محصولات استان مرکزی به ازبکستان طی سال جاری

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی گفت:صادرات کالا از استان مرکزی به ازبکستان طی سال جاری تاکنون ۴۳۰ تن به ارزش ۷۳۵ هزار دلار بوده است.

معاون اقتصادی استاندار مرکزی عنوان کرد؛

صادرات ۴۳۰ تنی محصولات استان مرکزی به ازبکستان طی سال جاری

سعید فرخی ظهر شنبه در نشست با سفیر ازبکستان در اراک بیان کرد: صادرات استان مرکزی به کشور ازبکستان در ۶ ماهه نخست امسال ۴۳۰ تن به ارزش ۷۳۵ هزار دلار بوده که باید تلاش در زمینه افزایش این میزان صادرات با جدیت بیشتری دنبال شود، زیرا ظرفیت های صادراتی استان مرکزی بسیار بالاتر است.

وی عنوان کرد: مهمترین اقلام صادراتی استان مرکزی به این کشور طی مدت مذکور، دیگ های مولد آب فوق العاده گرم، ماشین آلات ساختمان سازی، ورق نورد شده آلومینیوم و گلخانه با تجهیزات کامل بوده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی اضافه کرد: مهم ترین اقلام وارداتی از کشور ازبکستان به این استان نیز پنبه بوده، البته در ۶ ماهه نخست امسال هیچگونه وارداتی از این کشور به استان مرکزی صورت نگرفته است.

فرخی تصریح کرد: شرکت هایی که از استان مرکزی به ازبکستان کالا صادر می کنند شرکت های پتروشیمی، ماشین سازی، فولاد و… غیره هستند که تمامی این موارد بیان کننده دارا بودن ظرفیت های بسیار متنوع در این استان است.

وی اظهار داشت: استان مرکزی با توجه به ظرفیت های مختلف صنعتی و کشاورزی بسیار متنوع می تواند مراودات خود با این کشور را افزایش دهد و علاوه بر این از ظرفیت های این کشور نیز استفاده کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی توضیح داد: این استان یکی از مهم ترین قطب های صنعتی کشور است که صنایع بزرگ، مادر تخصصی، کوچک و متوسط را در دل خود جای داده است.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی