پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ ساعت: ۱۳:۳۰:۱۲

باید در حوزه تامین منابع آبی کشور اقداماتی جدی و علمی انجام شود

عضو کمیسیون بودجه مجلس گفت: باید در حوزه تامین منابع آبی کشور اقداماتی جدی و علمی انجام شود.

عضو کمیسیون بودجه مجلس:

باید در حوزه تامین منابع آبی کشور اقداماتی جدی و علمی انجام شود

محمد حسینی  در سلسله نشست‌های زیست بوم استان مرکزی با اشاره به دغدغه‌های زیست بومی و محیط زیستی موجود اظهار داشت:  وقتی نام استان مرکزی  و شهر اراک می‌آید، متاسفانه این نام‌ها مساوی با آلودگی، آلایندگی و مسائل بسیار بد می‌شود و در صورت افراطی اغلب بیان می‌شود “اگر در اراک زندگی کنی سرطان می‌گیری” که البته باید گفت این موارد صحیح نیست.

وی افزود: هرچند که نسبت به این امور نمی‌توان بی‌تفاوت بود، این جلسات سبب آشنایی بیشتر با مسائل جدید زیست بومی و تبادل نظر در این زمینه می‌شود، نمایندگان چون بیشتر در بحث مباحث مالی و بحث حساب‌رسی‌ها و عملکرد رو‌به‌رو هستند، علاوه بر اثر بخشی ایده‌ها،  به بحث زیست محیطی هم به عنوان یکی از مباحث علمی در کنار حساب‌رسی عملکرد نگاه می‌کنند.

نماینده مردم تفرش، فراهان و آشتیان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید همه جای مباحث علمی در حوزه‌های مالی و دیگر حوزه‌ها رشد کرده و به سمت بحث محیط زیست  به عنوان یکی از الویت‌های مهم بشر نگاه کنیم.

وی با اشاره به مشکلات دریاچه ارومیه گفت: در این دریاچه اگر تخریب را با بمب اتم هم شروع می‌کردیم نمی‌توانستیم تا این حد شاهد تخریب و از بین رفتن این دریاچه که زیست بوم موجودات بسیاری همچون یک گونه گیاهی مهم است  باشیم.

نماینده مردم‌ تفرش، فراهان‌و آشتیان با اشاره به کوه سیلیس مقابل دریاچه ارومیه گفت: دوستی نقل می‌کرد ژاپنی‌ها به دنبال استخراج این منبع با ایجاد یک پل شیشه‌ای بر روی دریاچه بودند تا آسیبی به زیست بوم وارد نشود، اما آنچه که اتفاق افتاد تخت شدن این کوه در داخل دریاچه و ایجاد جاده بود که به‌وسیله خودمان اتفاق افتاد.

حسینی عنوان کرد: بحث آب به عنوان یک بحران در کشور است، باتوجه به صحبت‌های وزیر نیرو در حوزه آب مرکزی، باتوجه به خشک‌سالی‌هایی که خودمان در آن دخیل بودیم، به دنبال بحث آب‌های سازندی هستیم، که در این زمینه بحث و مطالعه می‌شود.

وی اضافه کرد: در استان مرکزی باید توجه به آب‌های سطحی باشد  تا آب مورد نیاز مردم تامین شود، مطالعات نشان می‌دهد آب‌های سازندی نمی‌تواند نقطه امنی برای تامین منابع انبوه باشد، زیرا هم عمق آب ومیزان  EC آب بسیار بیشتر از حد معمول است.

نماینده مردم تفرش، فراهان و آشتیان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: باتوجه به شرایط دانشگاه‌ها، آنها باید در توسعه کشور و استان کمک کنند و نقش مثبتی داشته باشند، ما هم به عنوان نمایندگان مردم در مجلس شرایط و قوانینی را ایجاد کنیم تا زندگی خوبی را برای مردم بسازیم.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی