چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۱۱:۲۸:۱۳

خبر خوش مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری معادن برای کارگران هپکو

مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری معادن با بیان خبری خوش برای کارگران هپکو گفت: آماده انعقاد قرارداد تهیه ادوات معدن‌کاران از هپکو هستیم.

اقتصادی؛

خبر خوش مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری معادن برای کارگران هپکو

فرید دهقانی ز در آئین افتتاح یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران با اشاره به حمایت صندوق معادن از معادن و صنایع کشور اظهار داشت: چرا یکی از مزیت‌های عمده کشور که سنگ زینتی است نتوانسته به مزیت رقابتی تبدیل شود و جایگاه خود را در صادرات مواد معدنی پیدا کند.

وی افزود: این مسئله به ساختارهای اقتصادی، اجتماعی و ادارت کشور و همچنین به نظام حاکمیتی بر بخش معادن باز می‌گردد که آن گونه که باید نتوانسته است خود را به عرصه ظهور برساند.

مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری معادن کشور تصریح کرد: باید پذیرفت برطرف شدن مشکلات این بخش بدون کمک ذی‌نفعان این بخش قابل برطرف شدن نیست، برای تسهیل امور مربوط به صنایع و معادن بر اساس آمار تاکنون باتوجه به  بضاعت کم این صندوق، ۷۷ میلیارد تومان تسهیلات به بخش صنعت سنگ زینتی، اکتشافات، استخراج در ۴۰۵ پروژه هزینه شده است، اما این امر هیچ تناسبی با پتانسیل بخش ندارد.

دهقان عنوان کرد: برای اینکه بتوانیم قدم مثبتی برای این بخش برداریم، بخش معدن در سامانه کارا فعال شد، هم اکنون تنها بخشی که در این سامانه فعال است  که بخش معدن بتواند از تسهیلات ارزان قیمت برای ایجاد خط فرآوری، توسعه استخراج تکنولوژی استخراج معدن و صنایع معدن استفاده کند، یکی دیگر از مزایای این سیستم تسهیل دسترسی به منابع بانکی است.

وی ادامه داد: در بحث کاهش ریسک اکتشافات، بیمه نامه‌هایی صادر کرده است، همچنین کاهش ریسک قیمت‌ها و نوسانات قیمتی، تغییر قوانین و مقررات که سبب زیان‌های زیاد می‌شود، پوشش ریسک فرآوری و تکنولوژیکی آمادگی خدمت و کمک دارد، همچنین دسترسی به منابع بانکی را با اعطای بیمه‌نامه‌های کاری تسهیل می‌کند، نیز سود تسهیلات حداکثر هشت درصد به واحدهای فرآوری بوده که هم اکنون در حال انجام و اجرا است.

مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری معادن کشور با اشاره به شرکت هپکو گفت: در مسئله شرکت هپکو آمادگی انعقاد تفاهم نامه‌ای با آن هستیم تا ماشین‌آلات مورد نیاز معدن داران را تامین کنند و در اختیار آنان قراد دهد، امیدواریم در سال‌های آینده بتوانیم با نمایشگاه‌های بزرگتر در زمینه صنعت سنگ شاهد شکوفایی اقتصادی بیشتر باشیم.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی