چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۱۲:۰۱:۲۳

پرداخت ۲ هزار فقره تسهیلات به مددجویان متقاضی کمیته امداد استان مرکزی

مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی گفت: بیش از ۲ هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان مرکزی متقاضی دریافت وام‌های ضروری هستند که تا پایان این ماه وام‌های تمام افراد متقاضی پرداخت می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی خبر داد؛

پرداخت ۲ هزار فقره تسهیلات به مددجویان متقاضی کمیته امداد استان مرکزی

قنبر موسی‌نژاد در دومین جلسه کارگروه پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی با اشاره به اقدامات کمیته امداد در بخش کاهش آسیب‌های اجتماعی اظهار داشت: کاهش آسیب‌های اجتماعی در بین خانوارهای تحت حمایت از مهم‌ترین اولویت کمیته امداد به شمار می‌رود بنابراین پرداخت کمک معیشت، تامین جهیزیه و مسکن، پرداخت فرانشیز و خدمات درمانی اقشار کم بضاعت از اقدامات این نهاد به منظور کاهش‌ آسیب‌های اجتماعی است.

وی افزود: از برنامه‌های کمیته امداد در شرایط اقتصادی فعلی به صفر رساندن پشت نوبتی‌های مددجویان در زمینه وام‌های ضروری، جهیزیه و هزینه رهن و اجاره است و تا پایان این ماه وام‌های تمام افراد متقاضی پرداخت می شود.

موسی‌نژاد عنوان کرد: تامین فوری نیازهای مددجویان از ضروریات کمیته امداد به شمار می‌رود به طوری که ارائه خدمات به مددجویان در سال ۹۷ به نسبت سال گذشته بیشتر شده و تمامی افرادی که متقاضی دریافت کمک معیشت از کمیته امداد بودند و شرایط پذیرش داشتند تحت حمایت این نهاد قرار گرفتند.

وی اضافه کرد: این درحالی است که کمیته امداد پذیرای تمام افرادی است که شرایط لازم برای تحت حمایت قرار گرفتن این نهاد را دارا هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی ادامه داد: کمیته امداد در بخش کاهش‌ آسیب‌های اجتماعی رتبه سوم را در بین سایر دستگاه‌های استان به خود اختصاص داد که در شرایط فعلی اقشار آسیب‌پذیر شرایط سخت‌تری دارند و انتظار ما در مجموع کمیته امداد به دلیل محدودیت منابع اختصاص منابع بیشتر در بخش آسیب‌های اجتماعی است.

موسی‌نژاد به موضوع توانمندسازی مددجویان کمیته امداد در استان مرکزی اشاره کرد و گفت: توانمندی مددجویان، در کنار حل مسائل اقتصادی نقش مهمی در ایجاد استقلال و هویت‌بخشی به افراد دارد و این به منزله رشد سرمایه‌های اجتماعی کشور است.

وی عنوان کرد: کمیته امداد از نهادهایی تاست که سعی بسیار زیادی در جهت نهادینه کردن اقتصاد مقاومتی داشته به طوری که کمیته امداد در جهت تقویت و اعتلای کارها گام های مناسبی برداشته است و امیدواریم با نگاه بهره ور بتوانیم به اهداف خود برسیم.

توانمندسازی یکی از راهکارهای مهم برای رسیدن به نقطه خودکفایی است و کمیته امداد امام خمینی(ره) نیازمندان را از جوانب مختلف تحت حمایت قرار داده است و بر کاهش مشکلات اقتصادی اجتماعی تاثیر به سزایی دارد به طوری که خودکفایی و استقلال مادی و معنوی افراد تحت حمایت، از جمله اهداف مهم امداد است.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی