چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۱۲:۱۹:۵۹

نمایشگاه قرآن فرصتی برای ارائه دستاوردها قرآنی استان مرکزی است

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: نمایشگاه قرآن کریم فرصتی برای ارائه دستاوردها و ظرفیت‌های قرآنی استان مرکزی است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی:

نمایشگاه قرآن فرصتی برای ارائه دستاوردها قرآنی استان مرکزی است

به نقل از خبرگزاری تسنیم ، مصطفی مشایخی در حاشیه برگزاری چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم در اراک  در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: نمایشگاه محلی برای کارهای متنوع غیر از نمایشگاهی است که امکان نمایش کارها در جامعه به خوبی وجود ندارد بنابراین بعضی از ادارات و نهادها در نمایشگاه حضور دارند و توانمندی‌هایی که در حوزه قرآن وجود داشته و تلاش‌هایی که در این حوزه داشته‌اند را به نمایش گذاشته‌اند.

وی افزود: نمایشگاه جنبی مسابقات قرآن کریم فرصت مطلوبی برای علاقه‌مندان حوزه قرآنی کشور است تا بتوانند بیش از پیش از دستاوردها و ظرفیت‌های قرآنی استان مرکزی مطلع و بهره‌مند شوند این در حالی است که به ویژه محصولات قرآنی تولیدی در سطح استان کار را بیش از پیش به سمت استانی بودن و ارائه دستاوردهای استان مرکزی است.

مشایخی بیان کرد: البته جا دارد قدری حضور دستگاه‌ها و موسسات غیردولتی برای ارائه تولیدات و ظرفیت‌های قرآنی آنها در این گونه نمایشگاه‌ها بیشتر باشد تا بتوانیم با برنامه‌ریزی مطلوب در جهت معرفی این ظرفیت‌ها گام‌هایی مهم و موثرتر برداریم.

وی اضافه کرد: در این نمایشگاه زحمات خوبی کشیده شده است چون این نمایشگاه کار جمعی و در اصل بحث مسابقات قرآنی را دارد و این در حالی است که قرآن کتاب آسمانی ماست و در راس مباحث فرهنگی طبیعتا باید قرآن قرار بگیرد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی خاطرنشان کرد: به ویژه در مقابله با جنگ نرم دشمن و مقاوم‌سازی نسل جوان این کتاب آسمانی می‌تواند کامل‌ترین و جامع‌ترین برنامه حیات بخش باشد که در کانون زندگی و کانون جامعه و کانون خانواده قرار مورد دقت و بهره قرار گیرد.

وی بیان کرد: مسابقات سراسری قرآن کریم بنابر تعبیر مقام معظم رهبری قله کار بوده و هدف از مسابقات ارائه یک کار از برترین‌هاست که نیاز است با شناسایی به عنوان نسل موفق در حوزه قرآنی به مردم و جامعه معرفی شوند تا رسالت سنگین ترویج معارف دینی و قرآنی را به نحو مطلوب به جامعه ارائه کنند.

مشایخی ادامه داد: هدف اصلی از قرائت قرآن و حفظ قرآن شناخت، درک صحیح مفاهیم قرآن و عمل به آن است که دوستان در اداره اوقاف زحمت کشیدند هر چند باید نشست و جلسات این نمایشگاه بیشتر بوده و این تولیدات فرهنگی هنری جریان‌ساز شود و تاثیر آن را روی نسل کودک و نوجوان و جوان ما بگذارند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی عنوان کرد: امروزه در جنگ فرهنگی دشمن، این قشر مورد هجمه فرهنگی است بنابراین چنین برنامه‌های فرهنگی و دینی با محوریت قرآن می‌تواند فرزندان این مرز و بوم را در برابر جنگ فرهنگی مقاوم و مصون سازد.

وی اضافه کرد: در کنار این، فضای مجازی را نباید نادیده بگیریم چرا که با توجه به تاثیراتی که امروز فضای مجازی دارد و در واقع عصر معاصر، عصر دیجیتال است باید محصولات و تولیدات را به گونه‌ای که غالب آن زیبا و شکیل و با جذابیت باشد آماده کنیم چرا که مخاطبان ما مخاطبان بین‌المللی هستند و نباید به یک کار مختصر اکتفا کرد.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی