شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۹:۱۱:۲۰

نمایشگاه قرآن فرصتی برای ارائه دستاوردها قرآنی استان مرکزی است

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: نمایشگاه قرآن کریم فرصتی برای ارائه دستاوردها و ظرفیت‌های قرآنی استان مرکزی است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی:

نمایشگاه قرآن فرصتی برای ارائه دستاوردها قرآنی استان مرکزی است

به نقل از خبرگزاری تسنیم ، مصطفی مشایخی در حاشیه برگزاری چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم در اراک  در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: نمایشگاه محلی برای کارهای متنوع غیر از نمایشگاهی است که امکان نمایش کارها در جامعه به خوبی وجود ندارد بنابراین بعضی از ادارات و نهادها در نمایشگاه حضور دارند و توانمندی‌هایی که در حوزه قرآن وجود داشته و تلاش‌هایی که در این حوزه داشته‌اند را به نمایش گذاشته‌اند.

وی افزود: نمایشگاه جنبی مسابقات قرآن کریم فرصت مطلوبی برای علاقه‌مندان حوزه قرآنی کشور است تا بتوانند بیش از پیش از دستاوردها و ظرفیت‌های قرآنی استان مرکزی مطلع و بهره‌مند شوند این در حالی است که به ویژه محصولات قرآنی تولیدی در سطح استان کار را بیش از پیش به سمت استانی بودن و ارائه دستاوردهای استان مرکزی است.

مشایخی بیان کرد: البته جا دارد قدری حضور دستگاه‌ها و موسسات غیردولتی برای ارائه تولیدات و ظرفیت‌های قرآنی آنها در این گونه نمایشگاه‌ها بیشتر باشد تا بتوانیم با برنامه‌ریزی مطلوب در جهت معرفی این ظرفیت‌ها گام‌هایی مهم و موثرتر برداریم.

وی اضافه کرد: در این نمایشگاه زحمات خوبی کشیده شده است چون این نمایشگاه کار جمعی و در اصل بحث مسابقات قرآنی را دارد و این در حالی است که قرآن کتاب آسمانی ماست و در راس مباحث فرهنگی طبیعتا باید قرآن قرار بگیرد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی خاطرنشان کرد: به ویژه در مقابله با جنگ نرم دشمن و مقاوم‌سازی نسل جوان این کتاب آسمانی می‌تواند کامل‌ترین و جامع‌ترین برنامه حیات بخش باشد که در کانون زندگی و کانون جامعه و کانون خانواده قرار مورد دقت و بهره قرار گیرد.

وی بیان کرد: مسابقات سراسری قرآن کریم بنابر تعبیر مقام معظم رهبری قله کار بوده و هدف از مسابقات ارائه یک کار از برترین‌هاست که نیاز است با شناسایی به عنوان نسل موفق در حوزه قرآنی به مردم و جامعه معرفی شوند تا رسالت سنگین ترویج معارف دینی و قرآنی را به نحو مطلوب به جامعه ارائه کنند.

مشایخی ادامه داد: هدف اصلی از قرائت قرآن و حفظ قرآن شناخت، درک صحیح مفاهیم قرآن و عمل به آن است که دوستان در اداره اوقاف زحمت کشیدند هر چند باید نشست و جلسات این نمایشگاه بیشتر بوده و این تولیدات فرهنگی هنری جریان‌ساز شود و تاثیر آن را روی نسل کودک و نوجوان و جوان ما بگذارند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی عنوان کرد: امروزه در جنگ فرهنگی دشمن، این قشر مورد هجمه فرهنگی است بنابراین چنین برنامه‌های فرهنگی و دینی با محوریت قرآن می‌تواند فرزندان این مرز و بوم را در برابر جنگ فرهنگی مقاوم و مصون سازد.

وی اضافه کرد: در کنار این، فضای مجازی را نباید نادیده بگیریم چرا که با توجه به تاثیراتی که امروز فضای مجازی دارد و در واقع عصر معاصر، عصر دیجیتال است باید محصولات و تولیدات را به گونه‌ای که غالب آن زیبا و شکیل و با جذابیت باشد آماده کنیم چرا که مخاطبان ما مخاطبان بین‌المللی هستند و نباید به یک کار مختصر اکتفا کرد.

انتهای پیام/mh

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می گذارد

اطلاع از
avatar
آخرین اخبار
چند رسانه ای

قسمت اول مجموعه موشن گرافیک «آماده سفر شویم» منتشر شد

ثواب زیارت امام حسین(ع)، بیست برابر ثواب حج واجب

روضه دلسوز شهادت امام حسن(ع)/حاج منصور

چه کسانی باعث دستگیری حسن عباسی شدند؟ / توییت نما ۲۴مهر۹۷