چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۱۲:۰۱:۵۸

از سنگ‌اندازی‌ لیست امید پیش پای شهردار اراک تا معامله‌گری در انتخابات رؤسای کمیسیون‌ها

عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک گفت: در حقیقت در انتخاب رؤسای کمیسیون ها معامله گری شد تا با توجه به اینکه قانون منع بکارگیری بازنشستگان شامل حال شهردار اراک هم می‌شود، در آینده این افراد شهردار مد نظر خود را انتخاب کنند.

عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک بیان کرد؛

از سنگ‌اندازی‌ لیست امید پیش پای شهردار اراک تا معامله‌گری در انتخابات رؤسای کمیسیون‌ها

علیرضا مرادی، عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری دیار آفتاب؛ به فعالیت های یک ساله شهردار اراک اشاره کرد و گفت: به عنوان یک عضو شورای شهر اراک به فعالیت‌های مجموعه شهرداری اراک و شخص شهردار نمره قابل قبولی می‌دهم.

مرادی با اشاره به مشکلات پیش‌ روی مجموعه شهرداری اراک افزود: شهرداری اراک علیرغم بدهی ۳۵۰ میلیارد تومانی، وجود پروژه های نیمه تمام فراوان و داشتن نیروی مازاد بر پُست سازمانی در مجموع عملکرد قابل قبولی داشته و بنده به عملکرد شهردار اراک نمره مثبت می‌دهم.

وی با تاکید بر اینکه بسیاری از فعالیت‌های شهرداری اراک همچنان باقی مانده است، گفت: پروژه‌های شهری اراک در این مدت پیشرفت درخور توجهی داشته‌اند برای نمونه بلوار ۵۵ متری شهید جهان‌پناه که در مدت ۵ سال تنها ۲۰ درصد رشد داشت، امروز به رشد ۵۰ درصدی رسیده است.

این عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک به فضای سیاسی حاکم بر شورای اسلامی کلانشهر اراک اشاره و تصریح کرد: تعداد ۸ نفر از مجموع ۱۱ عضو شورای شهر اراک از لیست امید هستند که این مسئله بر روند اجرای فعالیت‌های شهری تاثیرگذار بوده است.

سیاسی‌بازی آفت حوزه خدمات شهری

مرادی ورود دیدگاه‌های سیاسی و حزبی در حوزه خدمات شهری را آفتی برای مجموعه شهرداری و شورای شهر دانست و گفت: معتقدم که ورود به مباحث سیاسی اجرای فعالیت‌ها را با مشکل مواجه می‌کند. اعضای لیست امید در ابتدای فعالیت شورای پنجم کلانشهر اراک تلاش داشتند تا از بین خود و هم حزب‌هایشان یک نفر را به عنوان شهردار انتخاب کنند، وقتی که توفیقی در این زمینه کسب نکردند برای اینکه بتوانند اظهار وجود کنند از همان روز اول با کشاندن موضوعات فرعی و کم اهمیت به صحن رسمی شورا، فضایی مسموم را حاکم کردند.

سنگ‌اندازی پیش پای شهردار با سیاسی‌کاری اعضای لیست امید در صحن رسمی شورا

این عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک بیان کرد: هدفشان نیز این بود تا با درگیر کردن شهردار به مسائل حاشیه‌ای، مانع انجام اقدامات و کارهای بزرگ توسط شهردار شوند و نهایت با سنگ اندازی هایی که انجام دادند، در این راستا هم موفق عمل کردند.

وی ادامه داد: اعضای لیست امید شورای شهر اراک بایستی در پیشگاه خدا و مردم پاسخگو باشند چراکه حوزه خدمات شهری یک حوزه سیاسی نیست.

 

معامله‌گری اعضای شورا برای انتخاب شهردار آینده

این عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک به انتخابات اخیر اعضای کمیسیون های شورای شهر اراک اشاره کرد و افزود: نمی‌توان از عنوان انتخابات برای این موضوع استفاده کرد چرا که اعضا بر اساس انتصابات حزبی از بیرون تعیین شدند.

مرادی بیان کرد: اگر رؤسای کمیسیون ها بر اساس انتخابات تعیین شده بودند بی‌شک شایستگی‌ها در انتصابات مد نظر قرار می‌گرفت در حالیکه خلاف این موضوع را شاهدیم. در حقیقت در انتخاب رؤسای کمیسیون ها معامله گری شد تا با توجه به اینکه قانون منع بکارگیری بازنشستگان شامل حال شهردار اراک هم می‌شود، در آینده این افراد شهردار مد نظر خود را انتخاب کنند.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی