چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت: ۰۱:۰۱:۲۲

بالگرد امدادی هلال احمر هرماه ۱۵ روز در استان مرکزی مستقر می‌شود

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی گفت: بالگرد امدادی هلال احمر هرماه ۱۵ روز در استان مرکزی مستقر می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی گفت:

بالگرد امدادی هلال احمر هرماه ۱۵ روز در استان مرکزی مستقر می‌شود

محمد محمدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم ، با اشاره به اقدامات در حوزه امداد و نجات، اظهار داشت: دوازده پایگاه امداد و نجات بین شهری، هشت پست سیار و همچنین یک پایگاه کوهستان و یک مرکز آموزش و نگهداری سگ‌های تجسس هم در استان فعالیت دارند.

وی با اشاره به اینکه تعداد امدادگران که در جمعیت هلال احمر فعال هستند ۶۰۰ نفر است، افزود: ۳۲ دستگاه آمبولانس و ۱۲ خودروی نجات هم در این حوزه اقدامات مناسب را انجام می‌دهند و همچنین ۹ انبار امدادی هم در استان مرکزی وجود دارد این در حالی است که انبارهای جامع امدادی در استان نداشتیم بنابراین مهم‌ترین کاری که در هلال احمر با همکاری سایر نهادها و همت شهرداری انجام گرفت تأسیس این انبار‌ها بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی تصریح کرد: از جمله اقدامات و فعالیت‌های این سازمان می‌توان به حضور سریع و به موقع تیم‌های عملیاتی استان در منطقه زلزله زده ثلالث باباجانی استان کرمانشاه به عنوان نخستین ارائه خدمات مطلوب با هماهنگی نماینده سازمان امداد و نجات اشاره کرد.

محمدی بیان کرد: ارزش ریالی اقلام ارسالی از انبار امدادی استان به مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه بالغ بر ۶۰۰ میلیون تومان و مجموع رقمی که مردم استان به این مناطق کمک کردند در حدود ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده است.

وی ادامه داد: استقرار بالگرد به مدت ۱۵ روز در ماه به منظور پوشش حوادث احتمالی در استان و ساماندهی تیم واکنش سریع استان به تعداد ۱۵ نفر و تجهیز و آموزش آنها به منظور آمادگی  اعزام به منطق حادثه دیده در سریع‌ترین زمان ممکن از دیگر اقدامات و فعالیت‌های امداد و نجات است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی عنوان کرد: بیش از ۳۲۷ محموله کمک‌های مردمی  از استان مرکزی به کرمانشاه ارسال شده که تمام این محموله‌ها توسط داوطلبان جمع‌آوری، تفکیک و ارسال شده است.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی