دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت: ۰۹:۱۵:۱۹

کمیته تخصصی مالیاتی در استان مرکزی تشکیل می‌شود

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان مرکزی گفت: بنابر دستور استاندار مرکزی مقرر شد کمیته تخصصی مالیاتی در استان مرکزی تشکیل شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان مرکزی:

کمیته تخصصی مالیاتی در استان مرکزی تشکیل می‌شود

کمیته تخصصی مالیاتی

کمیته تخصصی مالیاتی در استان مرکزی تشکیل می‌شود

منوچهر توسطی عصر امروز در شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی اظهار داشت: به نظر می‌رسد اوراق تسویه خزانه برای فعالان بخش خصوصی به منزله پول به حساب می‌آید اما در سیستم دولتی که وارد می‌شود فرآیندی دارد که دیگر اعتمادی به وصول اوراق خرانه وجود ندارد.

وی افزود: در حوزه طرز تلقی اداره مالیاتی از نحوه اجرای قوانین و مقررات مسائلی مطرح شد که به سبب پرحاشیه بودن این مسائل و علیرغم اینکه کار کارشناسی انجام شده بود بنابر دستور استاندار مقرر شد که در کمیته تخصصی‌تر این موضوع مطرح  و مورد بررسی قرار بگیرد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان مرکزی تصریح کرد: تعدادی واحد در کنار شهرک قطب صنعتی قرار گرفته‌اند که بیش از ۱۰ یا ۱۵ سال قدمت داشته و  با وجود برخورداری از جواز تاسیس به سبب نداشتن پروانه بهره‌برداری فاقد انشعاب آب، برق و گاز هستند که تقاضا داشتیم به قطب صنعتی متصل شود که قرار شد پیگیری این موضوع آغاز شود.

توسطی بیان کرد:  روش پرداخت بودجه‌های عمرانی اوراق اسناد خزانه با هدف تسویه بدهی‌های دولت به طلبکاران غیردولتی به منظور کنترل نقدینگی و تامین کسری بودجه منتشر می‌شود.

وی ادامه داد: شرکت های دولتی به اشخاص حقیقی و خصوصی بدهکارند و همچنین اشاص حقیقی،حقوقی و تعاونی به دولت بدهکارند در نتیجه بر اساس بند پ ماده دو قانون رفع موانع تولید دولت به شرکت‌های دولتی بدهکار می‌شود و در این زمان می‌تواند از اسناد اوراق خزانه برای این موضوع استفاده کند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان مرکزی عنوان کرد:  ۱۰۲ هزار میلیارد تومان در خزانه برای این منظور  در نظر گرفته شده که بدون تقسیم استانی و میزان دریافت اوراق خزانه بستگی به همت و تلاش هر استان دارد.

توسطی خاطرنشان کرد: اوراق تسویه خزانه به سبب وجود برخی مشکلات اقتصادی دولت به منظور سهولت دریافت مطالبات پیمانکاران از شرکت‌های دولتی اعطا می‌شود، این در حالی است که این اوراق بخش خصوصی به منزله پول و تسویه حساب با بخش دولت به حساب می‌آید اما در سیستم دولتی روندی ایجاد شده که به وصول این اوراق اعتماد وجود داشته باشد.

وی اضافه کرد: جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی بررسی مشکلات تولیدکنندگان است و  این نوع جلسات بر انجام فعالیت‌ها و موانع دست‌وپا گیر بر سر راه تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی به ارائه راهکارهایی می‌پردازد.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی