جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت: ۱۵:۴۴:۳۵

موافقت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برای ساخت مدرسه در استان مرکزی ‌

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی از موافقت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) برای ساخت مدرسه در استان مرکزی خبر داد.

نماینده مردم اراک در مجلس:

موافقت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برای ساخت مدرسه در استان مرکزی ‌

ساخت مدرسه

موافقت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برای ساخت مدرسه در استان مرکزی ‌

علی اکبر کریمی ظهر امروز در جلسه خیران مدرسه ساز استان مرکزی، با اشاره به اهمیت وجود جامعه خیران اظهار داشت: تعداد ۱۷۰۰ نفر خیر مدرسه‌ساز رقم قابل توجهی بوده که وجود این خیران دراستان مرکزی مایه مباهات و افتخار استان به شمار می‌آید.

وی افزود: مدرسه مقدس‌ترین بنایی است که از ابتدای خلقت در کنار مساجد و معابد توسط بشر ساخته شده و اگر عبادت در مساجد وجود دارد به عبارتی می‌توان گفت که ثمره آموزش و علمی است که در مدرسه فرا گرفته شده، بنابراین بنای مدرسه همچنان مقدس و محترم برشمرده می‌شود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: افرادی که در امر ساخت مدرسه مشارکت دارند اجر بسیار زیادی در دنیای آخرت و همچنین نزد مردم داشته که با برگزاری جشنواره و مراسم تجلیل می‌توانیم ذره کوچکی از این جایگاه را قدر بدانیم.

کریمی بیان کرد: بسیاری از افراد در دنیا ثروت فراوان دارند که شاید هیچوقت توفیق انجام کار خیر را پیدا نکنند، خیران مدرسه‌ساز از جمله افرادی هستند که در یکی از مهم‌ترین و زیربنایی‌ترین لایه‌های اجتماع که سرنوشت نسل‌ها را در دست دارد نقش داشته و مشارکت می‌کنند.

وی عنوان کرد: مجمع نمایندگان استان مرکزی در مجلس شورای اسلامی همچنان در تلاش است که حامی نهاد آموزش و پرورش و خیران مدرسه‌ساز بوده که در نتیجه با جذب اعتبارات مختلف در این راستا حامی شکوفایی سطح کیفی نظام آموزش و پرورش استان مرکزی باشیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی خاطرنشان کرد: ازریاست ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) برای ساخت ۶ مدرسه در استان مرکزی دستور گرفته‌ایم که با تامین اعتبار در شهرستان اراک، خنداب و دلیجان این مدارس ساخته شود.

کریمی با تاکید به لزوم حضور همه مردم و اقشار جامعه در کمک و حمایت از ساخت مدارس گفت: برای رونق و شکوفایی زیربنای نظام آموزش در کشور نمی‌توانیم منتظر سیاست و حمایت دولت باشیم و همه مردم در هر اندازه و قدرتی که می‌توانند باید در این زمینه حمایت داشته باشند زیرا کلیدی‌ترین بخش جامعه که آینده مملکت را بر عهده می‌گیرد، در مدارس رشد پیدا می‌کنند و همه ما در این مقوله به نوعی مسئول هستیم که امیدواریم همچنان گذشته شاهد حضور پررنگ خیران در این زمینه باشیم.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

تودهنی محکم ۲۰:۳۰ به تحریف کنندگان امام(ره)

صوت شهید ابراهیم هادی پنج روز قبل از شهادت

فیلم/ و اکنون گام دوم…

پاسخ کوبنده امام جمعه کرج به توییت عجیب آشنا