جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت: ۱۵:۴۹:۲۹

خیران مدرسه‌ساز استان مرکزی کمک ۲۱ میلیارد تومانی را متعهد شدند

استاندار مرکزی گفت: حدود ۲۱ میلیارد تومان از سوی خیران مدرسه‌ساز تعهد شده که امیدواریم فردا تمام آن محقق شده و حتی کمک بیشتری را شاهد باشیم.

استاندار مرکزی؛

خیران مدرسه‌ساز استان مرکزی کمک ۲۱ میلیارد تومانی را متعهد شدند

خیران مدرسه‌ساز

خیران مدرسه‌ساز استان مرکزی کمک ۲۱ میلیارد تومانی را متعهد شدند

سیدعلی آقازاده ظهر امروز در نشست خبری جشنواره خیران مدرسه‌ساز استان مرکزی در ابتدا با اشاره به بازی جام‌ جهانی ایران در مقابل اسپانیا اظهار داشت: امیدواریم امشب جوانان فوتبالیست ایران دل مردم ایران را شاد کرده و یک نتیجه خوب و بازی درخشان و منطقی را از آنها شاهد باشیم.

وی با اشاره به جشنواره خیران مدرسه‌ساز گفت: آن چه که فردا شاهد هستیم ادامه و استمرار یک کار بزرگی است که در حدود ۲۷ سال پیش استان مرکزی در این رابطه و استفاده از منابع مردمی و خیران پیشرو بوده و گمان نمی‌کنم که استان‌های دیگر قبل از استان مرکزی به این شکل اقدام کرده باشند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: حدود ۲۱ میلیارد تومان از سوی خیران مدرسه‌ساز تعهد شده که امیدواریم فردا تمام آن محقق شده و  حتی کمک بیشتری را شاهد باشیم.

آقازاده بیان کرد: خوشبختانه در اعتقادات دینی و فرهنگی ما کمک به امر خیر همیشه وجود دارد و حتی در اوج مشکلات مالی در کشور هم شاهد هستیم که این کمک‌ها هرگز کم نشده و همیشه به سمت رشد در حرکت بوده است.

وی ادامه داد: در ایام ماه مبارک رمضان میزان کمک‌هایی که مردم در روز عیدفطر به افراد بی‌بضاعت داشتند در چند سال گذشته بیشترین آمار را داشته است که اینها همه نشان دهنده و نشات گرفته از فرهنگ نابی است که از فرهنگ اعتقادی ما سرچشمه می‌گیرد.

استاندار مرکزی عنوان کرد: مدرسه صمصامیه بیات مربوط به ۱۲۰ سال پیش است که نشان می‌دهد این رشته  و مسیر از حدود ۱۰۰ها سال پیش در کشور ما رواج دارد و این افتخار کشور و فرهنگ ما بوده که در استانی درحال خدمت و زندگی هستیم که این سابقه درخشان را دارد و امیدواریم بتوانیم این فرهنگ را حفظ کنیم.

آقازاده خاطرنشان کرد: بنابر آمار نوسازی و مجمع خیران مدرسه‌ساز تا به امروز بیش از یک‌هزار نفر خیر از خارج از کشور به این مسیر کمک کرده‌اند.

وی اضافه کرد: فردا جشنواره خیران مدرسه‌ساز به طور قطع به منظور قدردانی از اقدامات خیرانی است که بی‌منت بدون هیچ انتظاری از اموال خود کمک می‌کنند.

استاندار مرکزی با اشاره به همگام بودن دولت در کنار خیران، گفت: بیمارستان آیت‌الله خوانساری به‌ وسیله خیران  ساخته شد که در کنار آن هم بیمارستان ولیعصر با اعتبارات دولتی ساخته می‌شود و با در کنار هم قرار گرفتن اینها یک حرکت عظیمی ایجاد می‌شود.

آقازاده بیان کرد: اگر بیمارستان ولیعصر(عج) با تمام ۴۸۰ تخت در سال ۹۸ تکمیل شود به یکباره توانسته‌ایم سرانه تخت بیمارستانی خود را از ۱٫۶ به ۲٫۲ برسانیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی هم در این جلسه با اشاره به مدارس هیئت امنایی، گفت: در مدارس هیئت امنایی درحال حاضر اجازه افرایش قیمت وجود ندارد این درحالی است که مدارس هیئت امنایی ساختار و قانونی دارند که می‌توانند بنابر خدمتی که ارائه می‌دهند شهریه دریافت کنند.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

تودهنی محکم ۲۰:۳۰ به تحریف کنندگان امام(ره)

صوت شهید ابراهیم هادی پنج روز قبل از شهادت

فیلم/ و اکنون گام دوم…

پاسخ کوبنده امام جمعه کرج به توییت عجیب آشنا