جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت: ۱۵:۴۸:۳۲

تولیدکنندگان کشور را به سمت استقلال بیشتر اقتصادی پیش ببرند

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: صنایع و تولیدکنندگان توانایی دارند با قدرت تولید خود تحریم را خنثی کرده و کشور را به سمت استقلال بیشتر اقتصادی پیش ببرند.

آیت‌الله دری نجف آبادی:

تولیدکنندگان کشور را به سمت استقلال بیشتر اقتصادی پیش ببرند

رفع مشکلات اقتصادی

تولیدکنندگان کشور را به سمت استقلال بیشتر اقتصادی پیش ببرند

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در آئین رونمایی از بالابر شست‌و‌شوی مقره‌های برق در واحد تولیدی لجور اراک، با اشاره به اهمیت توجه و حمایت از تولید درراستای توسعه کشور و رونق اقتصادی اظهار داشت: توجه و اهمیت به تولید در کشور یکی از عوامل مهم در توسعه اقتصادی محسوب می‌شود.

وی افزود: تولیدکنندگان بازوی چرخ اقتصاد کشور هستند و حمایت از تولید و تولیدکننده به مفهوم حمایت و حفظ امنیت و افزایش رونق اقتصادی است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: استان مرکزی با توجه به این که قطب صنعتی در کشور به شمار می‌آید می‌تواند درراستای جذب بازار سرمایه و تجارت جهانی حرفی برای گفتن داشته و سهم بزرگی از توسعه اقتصادی را بر عهده گیرد.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی بیان کرد: البته جذب بازار تجارت و رونق صادرات کشور مستلزم رعایت و اجرای استانداردهای جهانی هم بوده که با تولید محصولات کیفی و مطلوب می‌توان به آن دست یافت، و صنایع استان مرکزی باید نگاه ویژه‌ای به این مهم داشته باشند.

وی عنوان کرد: قیمت هم علاوه بر کیفیت و استاندارد کالا و محصولات تولیدی اهمیت داشته و صنایع استان باید علاوه بر بهره‌گیری از تجهیزات و فناوری روز دنیا در افزایش کیفیت تولیدات خود به آن توجه داشته باشند زیرا قیمت و کیفیت دو رکن اساسی رقابت در بازارهای بین‌المللی محسوب می‌شوند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خاطرنشان کرد: در وضعیتی که همچنان تحریم ‌های دشمن بر روی اقتصاد کشور سایه انداخته، صنایع و تولیدکنندگان توانایی دارند با قدرت تولید خود تحریم را خنثی کرده و کشور را به سمت استقلال بیشتر اقتصادی پیش ببرند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی ادامه داد: باید در حوزه طراحی، مهندسی، مشاوره فنی، انتقال دانش و تکنولوژی، به روزرسانی تجهیزات، عوامل تولید، حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و استفاده از فن‌آوری‌های روز دنیا در دستور کار صنایع قرار گیرد، به طور قطع واحدهای تولیدی که در این راستا توانسته‌اند به موفقیت‌هایی دست یابند می‌توانند الگوی مناسبی برای دیگر تولیدکنندگان دولتی و غیردولتی باشند.

وی تصریح کرد: با توجه به این که شعار سال از سوی مقام معظم رهبری، سال حمایت از تولید ملی نام‌گذاری شده مسئولیت همه اقشار از جمله مسئولان مربوطه درراستای حمایت از تولیدکنندگان، مسئولیت تولیدکنندگان درراستای تولید با کیفیت و مسئولیت مردم درراستای خرید و حمایت از تولید ملی افزایش پیدا کرده است و امیدوار هستیم همه بتوانیم در این راستا از عهده مسئولیت خود برآییم.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

تودهنی محکم ۲۰:۳۰ به تحریف کنندگان امام(ره)

صوت شهید ابراهیم هادی پنج روز قبل از شهادت

فیلم/ و اکنون گام دوم…

پاسخ کوبنده امام جمعه کرج به توییت عجیب آشنا