جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت: ۱۵:۴۴:۴۴

انتقاد آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی از کاهش نرخ زاد و ولد در کشور

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه طلاق و کاهش نرخ زاد و ولد یکی از معضلات جامعه امروزی محسوب می‌شود گفت: هجمه‌های فرهنگی بنیان خانواده ایرانی را نشانه گرفته‌ است.

انتقاد آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی از کاهش نرخ زاد و ولد در کشور

نرخ زاد و ولد

انتقاد آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی از کاهش نرخ زاد و ولد در کشور

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در آستانه هفته قوه قضائیه در دیدار با رئیس کل و کارکنان دادگستری استان مرکزی با اشاره به اهمیت و جایگاه مهم قوه قضاییه در حفظ امنیت اجتماعی و برقراری آرامش در جامعه اظهار داشت: قوه قضاییه پناهگاه و حافظ حقوق اقشار مختلف مردم است و کارکنان این نهاد باید با اخلاق نیکو و حسن نیت به امور مردم رسیدگی کنند.

وی افزود: قدم نخست در پیشرفت و توسعه هر جامعه برقراری امنیت و نظم اجتماعی بوده که این مهم یکی از بزرگترین تاکیدات مقام معظم رهبری از مسئولان است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: در راستای حفظ آرامش و امنیت اجتماعی قوه قضاییه مسئولیت خطیری بر عهده داشته و باید با دقت نظر و راهبردهای اصولی علمی و نظری  جلو رفته و برای پاکسازی جامعه از وجود مفسدان، شروران و برهم زنندگان نظم اجتماعی برنامه‌های کاربردی داشته باشد.

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی بیان کرد: نظام قضایی کشور بر اصل اساسی امامت و ولایت‌مداری استواربوده و گسترش فرهنگ ناب اسلامی از ارکان اساسی تحکیم کانون خانواده و در نهایت حرکت در مسیر نیل به جامعه سالم است که در این راستا مسئولان و کارکنان این قوه باید با مطالعه و آگاهی دقیق قوانین اسلام و قرآن، عدالت را در جامعه جاری و ساری کنند.

وی عنوان کرد: طلاق و کاهش نرخ زاد و ولد یکی از معضلات جامعه امروزی محسوب می‌شود که با راهبردهای کارشناسی و همراهی صاحب نظران و نهادهای مسئول می‌توان برای آن چاره‌اندیشی کرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خاطرنشان کرد: آمارزنان و کودکان بی‌سرپرست، گرایش مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی، گسترش اختلافات خانوادگی و طایفه‌ای، بی بند و باری اخلاقی و انواع آسیب‌های اجتماعی از پیامدهای پدیده طلاق است که باید با اقدامات پیشگیرانه قاطعانه در راستای این معضلات گام برداشت.

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ادامه داد: نشاط اجتماعی در جامعه دینی و مذهبی با نشاط در جوامع غیر دینی متفاوت بوده و تحقق آن مستلزم داشته‌های بومی، ملی و مذهبی است، بنابراین ایران خاستگاه عفاف، حجاب و اخلاق اسلامی بوده و هر نوع نشاط اجتماعی باید با رعایت این موازین مقدس برنامه‌ریزی شود.

وی افزود: نظام اسلامی همواره با هجمه‌های فرهنگی که بنیان خانواده ایرانی را نشانه گرفته‌ روبه‌رو‌ست و در چنین فضایی کارکنان قوه قضاییه باید با برنامه‌ریزی مدون رسالت خود را در کنار حلقه‌های سلامت اجتماعی انجام دهند.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

تودهنی محکم ۲۰:۳۰ به تحریف کنندگان امام(ره)

صوت شهید ابراهیم هادی پنج روز قبل از شهادت

فیلم/ و اکنون گام دوم…

پاسخ کوبنده امام جمعه کرج به توییت عجیب آشنا