جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۰:۵۲:۳۲

انتقاد آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی از کاهش نرخ زاد و ولد در کشور

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه طلاق و کاهش نرخ زاد و ولد یکی از معضلات جامعه امروزی محسوب می‌شود گفت: هجمه‌های فرهنگی بنیان خانواده ایرانی را نشانه گرفته‌ است.

انتقاد آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی از کاهش نرخ زاد و ولد در کشور

نرخ زاد و ولد

انتقاد آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی از کاهش نرخ زاد و ولد در کشور

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در آستانه هفته قوه قضائیه در دیدار با رئیس کل و کارکنان دادگستری استان مرکزی با اشاره به اهمیت و جایگاه مهم قوه قضاییه در حفظ امنیت اجتماعی و برقراری آرامش در جامعه اظهار داشت: قوه قضاییه پناهگاه و حافظ حقوق اقشار مختلف مردم است و کارکنان این نهاد باید با اخلاق نیکو و حسن نیت به امور مردم رسیدگی کنند.

وی افزود: قدم نخست در پیشرفت و توسعه هر جامعه برقراری امنیت و نظم اجتماعی بوده که این مهم یکی از بزرگترین تاکیدات مقام معظم رهبری از مسئولان است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: در راستای حفظ آرامش و امنیت اجتماعی قوه قضاییه مسئولیت خطیری بر عهده داشته و باید با دقت نظر و راهبردهای اصولی علمی و نظری  جلو رفته و برای پاکسازی جامعه از وجود مفسدان، شروران و برهم زنندگان نظم اجتماعی برنامه‌های کاربردی داشته باشد.

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی بیان کرد: نظام قضایی کشور بر اصل اساسی امامت و ولایت‌مداری استواربوده و گسترش فرهنگ ناب اسلامی از ارکان اساسی تحکیم کانون خانواده و در نهایت حرکت در مسیر نیل به جامعه سالم است که در این راستا مسئولان و کارکنان این قوه باید با مطالعه و آگاهی دقیق قوانین اسلام و قرآن، عدالت را در جامعه جاری و ساری کنند.

وی عنوان کرد: طلاق و کاهش نرخ زاد و ولد یکی از معضلات جامعه امروزی محسوب می‌شود که با راهبردهای کارشناسی و همراهی صاحب نظران و نهادهای مسئول می‌توان برای آن چاره‌اندیشی کرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خاطرنشان کرد: آمارزنان و کودکان بی‌سرپرست، گرایش مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی، گسترش اختلافات خانوادگی و طایفه‌ای، بی بند و باری اخلاقی و انواع آسیب‌های اجتماعی از پیامدهای پدیده طلاق است که باید با اقدامات پیشگیرانه قاطعانه در راستای این معضلات گام برداشت.

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ادامه داد: نشاط اجتماعی در جامعه دینی و مذهبی با نشاط در جوامع غیر دینی متفاوت بوده و تحقق آن مستلزم داشته‌های بومی، ملی و مذهبی است، بنابراین ایران خاستگاه عفاف، حجاب و اخلاق اسلامی بوده و هر نوع نشاط اجتماعی باید با رعایت این موازین مقدس برنامه‌ریزی شود.

وی افزود: نظام اسلامی همواره با هجمه‌های فرهنگی که بنیان خانواده ایرانی را نشانه گرفته‌ روبه‌رو‌ست و در چنین فضایی کارکنان قوه قضاییه باید با برنامه‌ریزی مدون رسالت خود را در کنار حلقه‌های سلامت اجتماعی انجام دهند.

انتهای پیام/ح

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می گذارد

اطلاع از
avatar
آخرین اخبار
چند رسانه ای

موشن گرافیک «استعمار دلار»

مداحی حاج منصور ارضی در حسینیه امام خمینی(ره)

روضه خوانی حاج مهدی بنی فاطمه در حسینیه امام خمینی (ره)

چه کسانی پیام امام حسین را نمی توانند بشنوند؟/ توییت نما