دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت: ۰۳:۰۲:۱۱

مقاومت و حماسه خرمشهر شیرازه دشمن را درهم شکست

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با بیان اینکه مقاومت و حماسه خرمشهر شیرازه دشمن را درهم شکست گفت: رشادت‌های رزمندگان در عملیات بیت‌المقدس برای نسل جوان تشریح شود.

سردار کریمی:

مقاومت و حماسه خرمشهر شیرازه دشمن را درهم شکست

حماسه خرمشهر

مقاومت و حماسه خرمشهر شیرازه دشمن را درهم شکست

سردار محسن کریمی در صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی استان مرکزی به مناسبت سالروز سوم خرداد و حماسه آزادسازی خرمشهر با اشاره به مقاومت و ایستادگی رزمندگان و ملت ایران در طول هشت سال دفاع مقدس اظهار داشت: در طول هشت سال جنگ تحمیلی اقشار مختلف مردم با حضور پرشور خود در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل در کنار غیورمردان ارتش و سپاه پیروزی‌های چشم‌گیری را رقم زدند.

وی مقاومت و تکیه به توان داخلی را مهم‌ترین پیام سوم خرداد برشمرد و افزود: حماسه آزادسازی خرمشهر در سوم خرداد سال ۱۳۶۱ یکی از این برهه‌هایی است که تجلی قدرت لایزال الهی و با اقتدا به مولی الموحدین و با رمز “علی ابن ابیطالب(ع)” در تاریخ ماندگار شده است.

کریمی با اشاره به اینکه دشمن بعثی با تجاوز خود در این خیال بود که می‌تواند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را از پای درآورد، گفت: با آزادسازی خرمشهر و فرو ریختن دژهای متجاوزین بعثی، استکبار جهانی و حامیان بین‌المللی صدام جنایتکار به ویژه آمریکا و ارتجاع عرب منطقه، غافلگیر، مبهوت و شگفت زده شدند.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی تصریح کرد: دفاع مقدس، گنجینه ارزشمندی از تبلور وحدت، مقاومت و اراده ملت مومن و انقلابی ایران اسلامی است که به فرصتی برای خودباوری، عزت و استحکام نظام و به تصویری از غلبه ایمان، توکل و اعتقاد به نصرت الهی تبدیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: درحالیکه اشغال خرمشهر توسط عراق به‌عنوان آخرین و مهم‌ترین برگ برنده این کشور برای وادار ساختن ایران به شرکت در هر گونه مذاکرات صلح تلقی می‌شد، آزادسازی این شهر توانست سمبل تحمیل اراده سیاسی جمهوری اسلامی بر متجاوز و اثبات برتری  نظامی باشد.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی