دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت: ۰۳:۰۴:۰۵

تمام اقدامات آمریکا در طول ۴۰ سال گذشته علیه ملت ایران و براندازی جمهوری اسلامی بوده است

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی گفت: تمامی حوادث که در ۴۰ سال گذشته علیه ملت ایران انجام شد، ردپایی از آمریکا در آن وجود دارد، یا بطور مستقیم و یا غیر مستقیم در این اتفاقات دخیل بودند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی:

تمام اقدامات آمریکا در طول ۴۰ سال گذشته علیه ملت ایران و براندازی جمهوری اسلامی بوده است

براندازی جمهوری اسلامی

تمام اقدامات آمریکا در طول ۴۰ سال گذشته علیه ملت ایران و براندازی جمهوری اسلامی بوده است

به نقل از خانه ملت، محمدابراهیم رضایی با اشاره به سخنان رهبری در خصوص هدف آمریکایی‌ها از خروج از برجام اظهار کرد: همان‌گونه که مقام معظم رهبری در سخنانشان اشاره کردند، ایالات‌متحده از بدو پیروزی انقلاب اسلامی به دنبال ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی بود.

وی تصریح کرد: تمامی حوادث و شرارت‌هایی که در ۴۰ سال گذشته علیه ملت ایران انجام شد، ردپایی از آمریکا در آن وجود دارد، یا بطور مستقیم و یا غیرمستقیم در این اتفاقات دخیل بودند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: آمریکایی‌ها از همان ابتدا به دنبال براندازی نظام جمهوری اسلامی بودند، ولی تقدیر الهی و حضور همیشه در صحنه ملت ایران و نقش بی‌بدیل رهبری امام خمینی و بعد ایشان مقام معظم رهبری، تمام اقدامات و نیات شوم آنها را نقش بر آب کرد.

رضایی بیان کرد: رفتار آمریکایی‌ها در خصوص براندازی نظام جمهوری اسلامی بسیار مشهود است و به گفته رهبری معظم انقلاب دشمنی اصلی آنها با ملت ایران، با مقاومت و استقلال ملت است و هدف آنها خشکاندن ریشه ملت ایران است.

وی تأکید کرد: هرچه آمریکایی‌ها توان داشتند، علیه نظام جمهوری اسلامی انجام دادند؛ از تحریم‌های ظالمانه گرفته و بعد از آن حمله نظامی به طبس و حمایت‌های همه‌جانبه از رژیم بعث عراق در دفاع مقدس و همچنین مورد اخیر در برجام نشان داد، این دشمنی تا نابودی ملت ایران ادامه خواهد یافت؛ اما به لطف خدا و مقاومت ملت سلحشور ایران اسلامی، تمام تیرهای آمریکا به خطا رفته است و از این به بعد هم به خطا خواهد رفت.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: همان‌گونه که در برجام برای همه جهانیان نمایان شد، هدف آمریکا مسائل هسته‌ای نبوده و قصد آنها ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی و در آخر براندازی نظام بوده و خروج آنها برجام، چهره استکباری و دوگانه آمریکا را نشان داد.

رضایی در پایان خاطرنشان کرد: امید است، تیم مذاکره‌کننده در ادامه روند برجام با اروپایی‌ها طبق گفته صریح رهبری، تضمین‌های لازم را بگیرد و اگر اروپایی‌ها نیز مانند آمریکایی‌ها هیچ تضمینی ارائه نکردند، روند غنی‌سازی را مجدداً از سر بگیرند و ظرفیت‌های دفاعی و موشکی را تقویت کنند.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی