دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت: ۰۳:۴۹:۲۳

آخرین وضعیت سینماها از زبان مدیرکل ارشاد استان مرکزی

مدیرکل ارشاد استان مرکزی آخرین وضعیت سینماها در استان را تشریح کرد.

آخرین وضعیت سینماها از زبان مدیرکل ارشاد استان مرکزی

سینما

آخرین وضعیت سینماها از زبان مدیرکل ارشاد استان مرکزی

حسن شریفی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به لزوم افزایش و ارتقاء امکانات فنی و تکنولوژی سینماها در استان مرکزی اظهار داشت: تعداد ۹ سینما در استان مرکزی فعال است که به لحاظ فنی و استفاده از تکنولوژی روز در اندازه مورد انتظار قرار ندارند.

وی افزود: نیاز به ساخت سالن نمایش فیلم در کلانشهر اراک و شهرستان‌های استان در آینده‌ای نزدیک به شدت احساس می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی تصریح کرد: سینما عصرجدید از حالت قبلی با دو سالن به ۳ سالن تغییر داده شده که سالن اصلی با گنجایش ۳۰۰ صندلی، سالن دوم ۱۵۰ و سالن سوم ۸۰ صندلی فعال است تعداد ۵۳۰ تماشاگر را در خود جای می‌دهد که به ابزار روز سالن‌های نمایش دهنده  فیلم در کشور مجهز است.

شریفی بیان کرد: تلاش‌های فراوانی را به هدف توسعه سینما، صنعت سینما از طریق تجهیز و روز آمدسازی سینماهای موجود با ایجاد زمینه‌های استفاده از سینماهای سیار در مناطقی که سینما ندارند و همچنین تاسیس سینما در مناطق شهری در دستور کار قرار دارد که امیدواریم با همکاری مسئولان و هنرمندان تحقق یابد.

وی خاطرنشان کرد: سینمای جوان استان ظرفیت مهمی در حوزه سینمایی دارد،این انجمن طی سال‌های اخیر به پرورش نیروهای انسانی مستعد در این حرفه پرداخته که در نتیجه هرسال ۱۵۰ هنرجو در حوزه عکاسی، مشاغل سینمایی و رشته فیلم‌سازی تحت پوشش انجمن سینمای جوان قرار می‌گیرند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی با بیان اینکه ۲ آموزشگاه آزاد سینمایی در استان مرکزی فعالیت دارد گفت: انجمن سینمای جوان استان در سال گذشته ۶۳۰ ساعت آموزش سینمایی و ۵۴ فیلم کوتاه سینمایی را تولید کرده و از سال ۹۲ تا کنون رشد ۵۰۰ درصدی را داشته است.

شریفی ادامه داد: فیلم‌های مفرح و کمدی در ایام اکران نوروز مورد توجه بیشتری قرار می‌گیرند و همین موضوع تضمین کننده فروش بیشتر فیلم‌ها در نوروز است، نوروز ۹۷ فیلم‌های اکران شده با اقبال بسیار خوبی از سوی مخاطبان مواجه شد.

وی عنوان کرد: سی و ششمین جشنواره فیلم فجر همزمان با سراسر کشور در اراک از سیزدهم تا بیست و دوم بهمن برگزار شد و در آن ١٤ فیلم از فیلم‌های جشنواره در مدت ۹ روز در ۳ سانس هر روز بعد ازظهرها در پردیس سینمایی عصرجدید اکران شدند. همچنین جشنواره فیلم کوتاه با موضوع کم آبی، بارش کم و صرفه جویی در مصرف آب در برنامه آینده قرار دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی با بیان اینکه جمعا در استان مرکزی ۹ سینما فعال است، افزود: در اراک ۴ سالن سینمایی در قالب دو سینمای فرهنگ و عصر جدید، در خمین یک سینمای لاله، در محلات سینمای نور، در ساوه سینمای سلمان ساوجی، در دلیجان سینمای سوم خرداد و در تفرش سینمای پرفسور حسابی مشغول اکران فیلم‌های سینمایی است.

شریفی تصریح کرد: سینما دلیجان در سال ۹۷، سینما محلات و خمین در سال ۹۶ به سینماهای استان اضافه شدند و با توجه به اینکه وضعیت گیشه‌ها نسبت به سال‌های گذشته ارتقاء پیدا کرده است.

وی افزود: در اراک یک متقاضی خصوصی برای ساخت دو سالن سینما سرپوشیده و یک سالن روباز و در شهرستان دلیجان هم آموزش پرورش متقاضی ساخت سالن سینما بوده همچنین سینمای شازند در حال واگذاری به بخش خصوصی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی افزود: در سال ۹۶ فروش بلیط یکی از سینماهای اراک ۸۲ میلیون تومان بوده است.

شریفی بیان کرد: ادارات، سازمان‌ها و هر یک از بخش‌های خصوصی چنانچه در شهرستان‌هایی که فاقد سینما هستند اقدام به ساخت سینما کنند، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ۹۰ درصد تجهیزات را اعم از صندلی، پرده اکران، سیستم صوتی، سرور، دیتا پروژکتور و سایر تجهیزات دیجیتالی را به طور بلاعوض در اختیار متقاضیان ساخت سینما قرار می دهد.

وی عنوان کرد: تاکنون در برخی از نقاط استان که فاقد سینما هستند، متقاضی برای نمایش فیلم‌های سینمایی وجود دارد ولی زیرساخت‌ها یا سرمایه گذار برای راه اندازی و تاسیس سینما وجود ندارد.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی