دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت: ۰۳:۰۴:۱۲

خنداب در طرح توسعه پایدار استان مرکزی به‌عنوان شهرستان کمتر توسعه‌یافته انتخاب شد

معاون عمرانی استاندار مرکزی گفت: وزارت کشور و سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی، شهرستان خنداب را با توجه به شاخص‌ها در استان مرکزی به‌عنوان محروم‌ترین شهرستان انتخاب کرده‌اند.

معاون عمرانی استاندار مرکزی:

خنداب در طرح توسعه پایدار استان مرکزی به‌عنوان شهرستان کمتر توسعه‌یافته انتخاب شد

خنداب

خنداب در طرح توسعه پایدار استان مرکزی به‌عنوان شهرستان کمتر توسعه‌یافته انتخاب شد

مهدی زندیه‌وکیلی ظهر امروز در نشست اقتصاد روستایی شهرستان خنداب با اشاره به طرح توسعه پایدار در مناطق کمترتوسعه‌یافته اظهار داشت: در هر استان، یک شهرستان به طور ویژه در حوزه‌های مختلف اقتصادی انتخاب می‌شود تا به روستا‌های آن شهرستان که محروم‌ترین شهرستان استان است توجه ویژه شود.

وی افزود: وزارت کشور این برنامه را در ۳۱ استان و ۳۱ شهرستان  محروم تحت عنوان یک سند راهبردی، عملیاتی تلفیق کند و اقداماتی انجام دهد تا این بخش که از محروم‌ترین نقاط است، اندکی از شاخص‌های متوازن برخوردار شود و سطح معیشتی مردم به سطح متوسط ارتقا پیدا کند.

معاون عمرانی استاندار مرکزی تصریح کرد: وزارت کشور و سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی، شهرستان خنداب را با توجه به شاخص‌ها در استان مرکزی انتخاب کرده‌اند و قرار است کار‌های عملیاتی انجام شود و درراستای این برنامه باید یک برنامه راهبری عملیاتی تهیه شود.

زندیه‌وکیلی عنوان کرد: سازمان برنامه و بودجه استان با توجه به اسناد بالادستی و سند‌هایی که در گذشته برای توسعه استان استفاده شده بود، سند‌های توسعه شهرستان، سند سیمای شهرستان، سند برش شهرستانی برنامه‌های پنجم و ششم، باید سندی برای توسعه برنامه‌ریزی و توسعه راهبردی و عملیاتی شهرستان خنداب تهیه کند.

وی ادامه داد: سندی که تهیه شد به وزارت کشور ارسال می‌شود و این سند با آن ۳۱ شهرستان دیگر تلفیق می‌شود و تحت عنوان یک سند در مراجع بالاتر به تصویب می‌رسد و برای این  موضوع اعتبار ویژه درنظر گرفته می‌شود.

معاون عمرانی استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: رویکرد این برنامه، برنامه‌های اقتصادی، اشتغال‌زایی، جلوگیری از مهاجرت روستاییان آن مناطق به شهرستان، بالابردن بهره‌وری و توسعه آن مناطق است.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی