دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۶:۵۲:۴۱

برنامه‌های فرهنگی برای کنگره ” نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس” در استان مرکزی تدوین می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: برنامه‌های فرهنگی کیفی برای کنگره “نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس” در استان مرکزی تدوین می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی:

برنامه‌های فرهنگی برای کنگره ” نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس” در استان مرکزی تدوین می‌شود

نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس

برنامه‌های فرهنگی برای کنگره ” نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس” در استان مرکزی تدوین می‌شود

محسن شریفی پیش از ظهر امروز در جلسه کمیته فرهنگی، هنری و فضاسازی کنگره نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و بزرگداشت ۶ هزار و ۲۰۰ شهید استان مرکزی با اشاره به اهمیت فعالیت‎های تخصصی و فاخر فرهنگی و هنری اظهار داشت: فعالیت‌های فرهنگی با رویکرد ایثار و شهادت، ماندگار هستند بنابراین توجه به کیفیت و ماندگاری فعالیت‌ها اهمیت زیادی دارد که در این راستا کمیته فرهنگی، هنری و فضاسازی کنگره نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و بزرگداشت ۶ هزار و ۲۰۰ شهید استان مرکزی با حضور اعضای کمیته برگزار شد.

وی افزود: انسجام بیشتر درفعالیت‌های هنری و فرهنگی خروجی مفیدتر و اثرگذارتر را به‌دنبال داشته، بنابراین کارگروه فرهنگی و هنری در قالب پویش و جشنواره، در کنار کار کنگره بازده مطلوبی دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی تصریح کرد: برنامه‌ها در قالب ۲ کارگروه فضاسازی، تبلیغات، فرهنگی و هنری پیگیری می‌شود و دستگاه‌های اجرایی عضو کمیته، توانمندی‌ها و برنامه‌های پیشنهادی خود را به همراه اعتبار مورد نیاز به دبیرخانه کمیته ارائه می‌کنند.

شریفی بیان کرد: تجلیل از مقام والای شهیدان، ثبت، نشر و توسعه فرهنگ دفاع مقدس و انتقال آن به نسل جوان، معرفی الگوهای ارزشی دفاع مقدس به نسل حاضر و آینده، ایجاد بستر مناسب برای گسترش فرهنگ ایثار و شهادت، ایجاد فضای فرهنگی مبتنی بر ارزش‌ها و اصول انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، تقویت روحیه استکبارستیزی، مصون‌سازی جامعه در برابر تهاجم فرهنگی دشمن و تقویت روحیه انقلابی‌گری و ولایت‌مداری از اهداف فرهنگی این کنگره است.

به گزارش تسنیم، در ادامه این جلسه هر یک از اعضا متناسب با ظرفیت دستگاهی خود راهکار و پیشنهاد ارائه داده و مقرر شد، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی نسبت به احصاء نیازهای فرهنگی و هنری کمیته، اقدام کرده و نتیجه را در قالب یک نامه به دبیرخانه کمیته اعلام کنند.

اعضای کارگروه کمیته فرهنگی و هنری در دو کارگروه فرهنگی، هنری، تبلیغات و فضا‌سازی با اعضایی از جمله فرهنگ و ارشاد اسلامی ، حوزه هنری ، سپاه حضرت روح‌الله(ره)، بنیاد شهید و امور ایثارگران، صدا و سیما، بسیج هنرمندان، میراث فرهنگی و گردشگری، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی تشکیل شده است.

شهرداری اراک، سپاه حضرت روح الله(ره) ، صدا و سیما، تبلیغات اسلامی، حوزه هنری استان مرکزی، بنیاد شهید و امورایثارگران، اوقاف و امور خیریه، پدافند هوایی اراک و نیروی انتظامی استان مرکزی به‌عنوان اعضای کارگروه فرهنگی و هنری و همچنین کارگروه تبلیغات و فضاسازی در جلسه معرفی شدند.

انتهای پیام/ح

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می گذارد

اطلاع از
avatar
آخرین اخبار
چند رسانه ای

جدیدترین مداحی «نزار قطری» درباره اربعین

تحلیل رهبری از جنگ احزاب در دوران کنونی

نماهنگ زیبای «هلا بیکم»

حاج حسین یکتا: جنگ تن به تن شروع شده