دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت: ۰۳:۰۲:۵۲

۲۸۶ زندانی جرائم غیرعمد با کمک خیران در استان مرکزی آزاد شدند

مدیرکل زندان‌های استان مرکزی گفت: سال ۹۵ در استان ۲۱۷ نفر با مبلغی بالغ بر یک میلیارد و سیصد میلیون تومان آزاد شدند که در سال ۹۶ با رشد ۲۵ درصدی این عدد به ۲۸۶ نفر رسید.

مدیرکل زندان‌های استان مرکزی:

۲۸۶ زندانی جرائم غیرعمد با کمک خیران در استان مرکزی آزاد شدند

جرائم غیرعمد

۲۸۶ زندانی جرائم غیرعمد با کمک خیران در استان مرکزی آزاد شدند

علی‌عباس فلاحتی در مراسم جشن گلریزان برای زندانیان غیرعمد که با حضور معتمدان، صاحبان مشاغل و مسئولان شهرستانی و استانی در سینما نور محلات برگزار شد، با اشاره به بیانات امام خمینی(ره) اظهار داشت: طبق منویات بنیان‌گذار انقلاب اسلامی که فرمودند: زندان‌ها باید به دانشگاه تبدیل شوند، این امر دردستور کار سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور قرار گرفت.

وی افزود: ستاد دیه کشور درسال ۶۹ با سرمایه یک میلیارد ریال که ۵۰۰ میلیون ریال توسط خیرین و مابقی توسط دولت تامین اعتبار شد تاسیس گردید.

مدیرکل زندان‌های استان مرکزی تصریح کرد: حمایت از زندانیان دسته‌بندی‌هایی دارد که یک بخش کمک به زندانی و بخش دیگر کمک به خانواده زندانیان آسیب‌دیده است.

فلاحتی با بیان اینکه هرزندانی روزانه ۵۰۰ هزار ریال برای دولت هزینه دارد گفت: از سال ۸۸ تاکنون هزار و ۶۸۷نفر به واسطه کمک ستاد دیه و مبالغی که توسط خیران اهدا شده از زندان آزاد شده‌اند.

وی عنوان کرد: امروز حدود ۲۶۰ زندانی و مددجوی محلاتی در زندان مرکزی اراک و خمین نگهداری می‌شوند که با تدابیر اندیشیده شده توسط مسئولان استان و شهرستان، فضایی جهت بهسازی و ساخت زندان محلات در نظر گرفته شده واین فضا با کمک خیران و خود زندانیان درحال ساخت و تکمیل بوده که این امر کمک قابل توجهی به زندانیان به لحاظ اقتصادی و اجتماعی دارد.

مدیرکل زندان‌های استان مرکزی خاطرنشان کرد: تعریف زندان درجمهوری اسلامی با تعریف زندان در رژیم گذشته فرق دارد، هم‌اکنون در زندان‌های کشور تعالیم اسلامی، اشتغال و حرفه‌آموزی، امور درمانی و کلاس‌های آموزشی از اولویت‌های اصلی سازمان زندان‌ها واقدامات تأمینی و تربیتی است.

فلاحتی ادامه داد: در سال گذشته بالغ بر ۱۷۰ نفر در زندان‌ اراک موفق به اخذ دیپلم شدند و ۲۵ نفر به دانشگاه‌ها وارد شدند همچنین بالغ بر ۱۷۶۰ نفر مهارت‌های حرفه‌آموزی را گذرانده و از سازمان فنی‌و‌حرفه‌ای گواهینامه دریافت کرده‌اند.

وی با بیان آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در سال گذشته گفت: ستاد دیه استان مرکزی در سال ۱۳۸۸ تاسیس و از بدو تاسیس کارهای بزرگی در راستای آزادی زندانیان جرائم غیر‌عمد انجام گرفته که بر همین اساس سال گذشته ۲۸۶ زندانی جرایم غیر‌عمد استان آزاد شدند.

مدیرکل زندان‌های استان مرکزی افزود: سال ۹۵ در استان ۲۱۷ نفر با مبلغی بالغ بر یک میلیارد و سیصد میلیون تومان آزاد شدند که در سال ۹۶ با رشد ۲۵ درصدی این عدد به ۲۸۶ نفر رسید و درحال حاضر هم توسط مسئولان استان مرکزی و شهرستانی مقوله کمک به زندانیان جرایم غیر‌عمد به شدت در حال پیگیری است.

فلاحتی بیان کرد: در حال حاضر ۱۸۷ زندانی با مبلغ ۱۷۰ میلیارد ریال نیازمند یاری خیران هستند و در شهرستان محلات درسال ۹۶ تعداد زندانیان آزاد شده جرائم غیر‌عمد ۱۶ نفربوده که ازاین تعداد یک نفر جرائم دیه، ۱۰ نفر بدهکار مالی و پنج نفر محکومین مهریه بوده‌اند.

وی افزود: مبلغ ۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال در نظر گرفته شده که مبلغ رضایت شکایت‌کنندگان این ۱۶ نفر ۲ میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریال بوده است، کل مبلغ گلریزان شهرستان محلات در سال گذشته، ۸۶۰ میلیون ریال بوده است.

مدیرکل زندان‌های استان مرکزی عنوان کرد: درحال حاضر ۱۷ زندانی محلاتی به مبلغ ۱۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال نیازمند کمک خیران هستند.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی