دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت: ۰۳:۵۹:۳۱

سکان مدیریت هپکو به سازمان خصوصی سازی واگذار شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی گفت: سکان مدیریت واحد تولیدی، صنعتی هپکو اراک به سازمان خصوصی سازی واگذار شد.

معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی:

سکان مدیریت هپکو به سازمان خصوصی سازی واگذار شد

مدیریت هپکو

سکان مدیریت هپکو به سازمان خصوصی سازی واگذار شد

سعید فرخی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: روز گذشته نشست ویژه کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولیدکشور با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، استاندار مرکزی، معاون سازمان بازرسی کل کشور، نماینده وزارت کشور، مسئولان سازمان خصوصی سازی، نمایندگان مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی و تنی چند از مدیران کل استان مرکزی با موضوع ساماندهی شرکت هپکو در تهران برگزار که در این نشست استعفای سهامدار جدید علام شد.
وی ادامه داد: بر اساس قانون با استعفای سهامدار جدید شرکت هپکو، این واحد صنعتی باید به سهامدار پیشین واگذار می شد که با مخالفت مسئولان استانی و عدم تمایل سهامدار قبلی، با ارائه وکالت به سازمان خصوصی سازی واگذار شد.
فرخی تصریح کرد: با توجه به اختیار مالکانه ۶۰ و هفت دهم درصدی سازمان خصوصی سازی، تا زمان تعیین وضعیت مشتری و سهامدار جدید بر اساس تکلیف وزیر صنعت، معدن و تجارت، مقرر شد این سازمان راسا مدیریت هپکو را بر عهده داشته باشد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی بیان کرد: در نشست کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید کشور با پیشنهاد استاندار مرکزی و تاکید وزیر صنعت، معدن و تجارت مقرر شد سازمان خصوصی سازی حقوق معوق کارگران تا هفته آینده پرداخت کند و نسبت به انتخاب سرمایه گذار با اهلیت صنعتی و مرتبط با هپکو اراک نیز اقدام عاجل در دستور کار قرار گیرد.
کارگران هپکوی اراک در چند نوبت با برگزاری اجتماعات صنفی خواستار توجه مسئولان به مطالبات خود شدند.
شرکت هپکو در سال ۱۳۵۱ در زمینی به وسعت ۹۰ هکتار با هدف مونتاژ ماشین آلات راه سازی تاسیس و از سال ۱۳۵۴شروع به فعالیت کرد.
شرکت هپکو اراک در حال حاضر ۲۲ نوع ماشین آلات راه سازی از جمله گریدر، لودر و غلتک تولید می کند که هشت نوع محصولان آن تحت لیسانس کشورهایی از جمله ژاپن، آلمان، سوئد و نیو هلند می باشد و این شرکت برای تامین ماشین آلات شرکت های راه سازی کشور آمادگی کامل دارد و در این زمینه تا کنون خوش درخشیده است.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی