دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت: ۰۳:۵۰:۰۳

کشورهای اروپایی به هیچ وجه قابل اعتماد نیستند/نباید معطل مذاکره با اروپا بمانیم

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: کشورهای اروپایی از خود اختیاری ندارند و بدون اجازه آمریکا اقدامی را انجام نمی‌دهند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

کشورهای اروپایی به هیچ وجه قابل اعتماد نیستند/نباید معطل مذاکره با اروپا بمانیم

کشورهای اروپایی

کشورهای اروپایی به هیچ وجه قابل اعتماد نیستند/نباید معطل مذاکره با اروپا بمانیم

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی، دبیر کمیسیون آموزش مجلس و نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار دیار آفتاب؛ در خصوص ادامه مذاکرات با کشورهای اروپایی گفت: تجربیات گذشته بیانگر این موضوع است که کشورهای اروپایی هم قابل اعتماد نیستند و می‌بایست با درس گرفتن از تاریخ تضمین‌های اساسی برای ادامه برجام، از اروپایی‌ها گرفته شود.

کشورهای اروپایی به هیچ وجه قابل اعتماد نیستند

سلیمی اظهار کرد: رئیس جمهور خود بارها اعلام کرده‌اند که کشورهای اروپایی به هیچ وجه قابل اعتماد نیستند و حتی در کتاب خاطراتشان به این اصل اشاره کرده‌اند؛ از سوی دیگر پیش از آغاز مذاکرات برجام رئیس جمهور خود اذعان داشتند که کشورهای اروپایی از خود اختیاری ندارند و بدون اجازه آمریکا اقدامی را انجام نمی‌دهند و برای به نتیجه رسیدن باید با کدخدای آن‌ها مذاکره کنیم.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با یادآوری این مسئله که دولت در خصوص کشورهای اروپایی حرف‌های متناقضی دارد، بیان کرد: امیدواریم روند مذاکرات به نحوی ادامه داشته باشد که شاهد این نباشیم که آنچه امروز آمریکا بر سرمان آورد فردا کشورهای اروپایی بر سرمان دربیاورند.

شروط ۹ گانه رهبری در اجرای برجام نادیده گرفته شد

سلیمی با اشاره به اینکه در اجرای برجام شروط ۹ گانه رهبری نادیده گرفته شد، بیان کرد: متاسفانه شروط ۹ گانه رهبر معظم انقلاب درباره تائید برجام  از سوی دولتمردان اجرایی نشد که اگر به این موارد توجه شده بود امروز در برجام با این مشکلات مواجه نمی‌شدیم.

حاصل مذاکره با اروپا چیزی جز معطل نگه‌داشتن ایران نخواهد بود

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه مذاکره با کشورهای اروپایی هیچ مره‌ای نخواهد داشت، اضافه کرد: کشورهای اروپایی با همکاری آمریکا به دنبال این هستند که از یک طرف تحریم‌ها را بر کشور اعمال کنند و از طرف دیگر با معطل گذاشتن مذاکرات، فرصت را برای ادامه فعالیت‌ها از ایران بگیرند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم با درس هایی که در مذاکرات قبلی و مذاکرات اخیر گرفته‌ایم، مسیر درست را برای پیش برد اهداف نظام دنبال کنیم.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی