معاون سیاسی استاندار مرکزی:

شناسنامه مناطق پرخطر استان مرکزی در حوزه آسیب‌های اجتماعی تدوین می‌شود

آسیب‌های اجتماعی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: شناسنامه امکانات درمانی، بهداشتی، فرهنگی و ورزشی مناطق پرخطر در حوزه آسیب‌های اجتماعی برای برنامه‌ریزی منسجم و کاهش آسیب‌ها تدوین می‌شود.

به گزارش پیک راستان؛

شناسنامه مناطق پرخطر استان مرکزی در حوزه آسیب‌های اجتماعی تدوین می‌شود

فتح‌‌‌الله حقیقی پیش از ظهر امروز در کمیته توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد و کمیته فرهنگی و پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اظهار داشت: برنامه‌ریزی درراستای استفاده بهینه از توانمندی‌ها، امکانات و نیرو‌های انسانی، مشارکت‌های مردمی در امور اجتماعی و شهر‌وندی در سکونت‌گاه‌های غیررسمی ضروری است.

وی افزود: ارائه خدمات شهری و رفاهی مناسب در مناطق حاشیه‌نشین شهرها برای توانمندی این مناطق درراستای کاهش آسیب‌های اجتماعی انجام شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی تصریح کرد: با توجه به وجود مراکز درمان‌مدار در استان مرکزی در رابطه با توزیع مکانی، از لحاظ مناطق آسیب‌خیز و مجوز فعالیت آنها به تناسب این مناطق و همچنین بررسی و نظارت بر خدمات‌دهی بانک جامعی تدوین می‌شود.

حقیقی بیان کرد: مسئولان ذی‌ربط با بررسی میدانی از مراکز درمان‌مدار وکاهش آسیب‌ها و مراکز درمانی، بهداشتی در مناطق پرخطر ارزیابی لازم و نیز تحلیل عملکرد سازمان‌های مردم‌نهاد درراستای بهبود عملکرد در حوزه پیشگیری از آسیب مواد مخدر را داشته باشند. ‌

وی ادامه داد: شناسنامه امکانات درمانی، بهداشتی، فرهنگی و ورزشی مناطق پرخطر در حوزه آسیب‌های اجتماعی  برای برنامه‌ریزی منسجم و کاهش آسیب‌ها تدوین می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی عنوان کرد: پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر به‌عنوان یکی از پنج آسیب مورد تاکید مقام معظم رهبری و برنامه‌ها و سیاست‌های دولت در این زمینه، آموزش نقش کلیدی و غیرقابل انکاری در برنامه‌های کاهش تقاضا و پیشگیری اولیه از گرایش به سمت اعتیاد دارد که در این زمینه باید از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد استفاده شود.

حقیقی اضافه کرد: باید روش‌های نوین و خلاقانه‌ای برای کاهش اعتیاد در کمیته فرهنگی و پیشگیری پیشنهاد شود، زیرا توفیق در مبارزه با مواد مخدر تا اندازه زیادی مربوط به فعالیت این کمیته است.

انتهای پیام/ح