دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت: ۰۳:۲۵:۴۲

ارزش‌ها و نمادهای دفاع مقدس باید به گفتمان فرهنگی تبدیل شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی با بیان اینکه بهره‌گیری از الگوی مدیریتی دوران دفاع مقدس نیاز امروز مدیریت کشور است گفت: ارزش‌ها و نمادهای دفاع مقدس تبدیل باید به گفتمان فرهنگی شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار استان مرکزی:

ارزش‌ها و نمادهای دفاع مقدس باید به گفتمان فرهنگی تبدیل شود

دفاع مقدس

ارزش‌ها و نمادهای دفاع مقدس باید به گفتمان فرهنگی تبدیل شود

مصطفی مشایخی با حضور در دفتر خبرگزاری تسنیم در استان مرکزی ضمن بازدید از این خبرگزاری با نحوه فعالیت این خبرگزاری آشنا شده و در جریان فعالیت آن قرار گرفت.

“مصطفی مشایخی” در این بازدید پس از تشریح کامل مدیر دفتر خبرگزاری تسنیم از نحوه فعالیت این خبرگزاری و چگونگی تعامل آن با دستگاه‌های اجرایی، به برقراری ارتباط مستمر این خبرگزاری با مجموعه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی تاکید کرد و گفت مجموعه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به منظور اطلاع‌رسانی دقیق و به‌موقع به مردم در زمینه‌های مختلف مربوط به این مجموعه نیاز به همکاری این رسانه دارد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی با اشاره به اهمیت حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اظهار داشت: در جامعه ما ارزش‌های معنوی و فرهنگی دفاع مقدس به سطح “ارزش اجتماعی ” ارتقا یافته‌ است، به گونه‌ای که  ارزش‌های دفاع مقدس همچون ایثار، شهادت‌طلبی و غیره هر چند ارزش‌هایی دینی و عاطفی هستند اما به صورت ارزش اجتماعی متبلور می‌شوند.

مشایخی افزود: این ارزش‌ها در سال‌های میانی و پایانی دفاع مقدس شکل شفاف‌تری به خود گرفتند و تا اعماق لایه‌های اجتماعی و دورترین مناطق جغرافیایی حتی روستاها گسترش یافتند.

وی تصریح کرد: ارزش‌های دفاع مقدس باتوجه به جاذبه خاصی که دارند میتوانند در فضای جدید با قالبی مناسب به عرصه گفتمان فرهنگی وارد شوند، این ارزشها به‌سبب بهره‌مندی از عناصر قدرتمند، برای ماندگاری و درونی شدن ناگزیر از ورود به فرایند اشاعه فرهنگی هستند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی بیان کرد: حاملان ارزش‌های فرهنگی باید  فعالانه در فرآیند اشاعه فرهنگی وارد شده و بدانند که فرآیند اشاعه، فرآیندی دوسویه است، بنابراین ورود عناصر فرهنگی غیرخودی که تعادل موجود را به هم می‌زند و بعضا ممکن است ناخوشایند باشد در نهایت پس از تعامل با ارزش‌های متعالی عرضه شده به تعادل مجدد و جدید می‌رسد.

مشایخی ادامه داد: بنابراین غنای ارزش‌های مورد نظر در گرو تعامل با ارزش‌های دیگر است و شرط حیات آنها ورود به عرصه تحولی است که از آن گریزی نیست.

به گزارش تسنیم، در این بازدید مدیر دفتر خبرگزاری تسنیم استان مرکزی با تشریح برنامه‌ها و فعالیت‌های این رسانه در سطح استان، گزارشی را از نحوه فعالیت این خبرگزاری بین‌المللی در استان مرکزی ارائه کرد.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی