پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت: ۲۳:۲۷:۴۰

احقاق حقوق ملت فلسطین نیازمند وحدت همه ادیان است

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: احقاق حقوق ملت مظلوم فلسطین نیازمند وحدت و یکپارچگی همه پیروان ادیان الهی است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی:

احقاق حقوق ملت فلسطین نیازمند وحدت همه ادیان است

فلسطین

احقاق حقوق ملت فلسطین نیازمند وحدت همه ادیان است

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی روز چهارشنبه در دیدار با (یوری کوال تمنیکوبسکی) راهب مسیحی اهل کشور روسیه، در اراک افزود: فلسطین مسئله اصلی جهان محسوب می شود و در صورتی که پیروان ادیان الهی نسبت به تجاوز رژیم صهیونیستی علیه مردم این کشور به خصوص انتقال پایتخت اسرائیل از تل آویو به بیت المقدس بی تفاوت باشند، بدون شک در آینده ای نزدیک دامنه ظلم و ستیز اسرائیل همه جهان را فراخواهد گرفت.
وی ادامه داد: بیت المقدس نخستین قبله مسلمانان، کانون وحی، قلب فلسطین و پایتخت معراج حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) است و نباید دستخوش سیاست های سلطه گرایانه اسرائیل شود.
امام جمعه اراک اظهار کرد: نام پر افتخار ایران اسلامی همواره در حمایت از حق و عدالت و انزجار و نفرت از ظلم و سیاهی به خصوص جنایت های اسرائیل علیه ملت فلسطین در تارک دنیا می درخشد و انتظار می رود پیروان حضرت مسیح نیز نسبت به این مهم با مسلمانان متحد شوند.
وی گفت: حمایت از مظلومان جهان از آرمان های نظام اسلامی، امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری است و ملت ایران نیز همواره گوش به فرمان امام راحل و رهبر معظم انقلاب هستند.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: بر اساس آموزه های قرآن کریم و دیگر کتب مقدس الهی، خداوند همه انسان ها را آزاد و یکسان آفریده است و هیچ کس از دیگری برتری ذاتی ندارد.
راهب مسیحی نیز در این دیدار گفت: آرمان ها و اهداف جمهوری اسلامی ایران همواره مورد حمایت آزادیخواهان جهان قرار دارد.
یوری کوال تمنیکوبسکی افزود: فرهنگ باستانی ایرانیان از دیر باز سرآمد بوده و ملت و دولت روسیه نیز از رهبران دینی این کشور حمایت می کند.
وی ادامه داد: نظام صهیونیستی اسرائیل بر اساس سوء تعبیرهایی شکل گرفته و مردم نقاط مختلف جهان باید مقابل ظلم و ستم این رژیم غاصب وحدت رویه پیشه کنند.
این راهب مسیحی اهل کشور روسیه افزود: اسرائیلی ها نه تنها با مسلمانان در جنگ و ستیز هستند بلکه خود را از مسیحیان و دیگر ادیان الهی بالاتر می دانند که این مهم در همه ادیان الهی مورد نکوهش قرار گرفته است.
دیدار با دانشجویان و اساتید دانشگاه، هنرمندان و حضور در مسجد الزهرا(س) اراک و دیدار با نمازگزاران این مسجد از دیگر برنامه های این راهب مسیحی در اراک بود.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

فیلم طنز/ دکتر سلام ۱۷۸

واقعا هدف برجام چه بود؟ زنو ناوین!

چهره‌ها با اشک زیبا می‌شود/محمود کریمی

نگاهی به چهار دهه تحقیر آمریکا