پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۱۶:۲۶

پاپ واتیکان باید برای قدس صدایش را بلند کند/ ادیان در رسیدن به صلح جهانی با هم اتفاق نظر دارند

صبح امروز نشست خبری ششمین کنفرانس بین المللی افق نو با شعار قدس پایتخت همیشگی فلسطین در اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزی با حضور میهمان ویژه این نشست،راهب مسیحی،آقای یوری کوال تمنیکویسکی برگزار شد.

یوری کوال تمنیکویسکی راهب مسیحی؛

پاپ واتیکان باید برای قدس صدایش را بلند کند/ ادیان در رسیدن به صلح جهانی با هم اتفاق نظر دارند

صلح جهانی

پاپ واتیکان باید برای قدس صدایش را بلند کند/ ادیان در رسیدن به صلح جهانی با هم اتفاق نظر دارند

سعید پیرایش دبیر برگزاری این همایش در استان ضمن اشاره به شعار همایش(قدس، پایتخت همیشگی فلسطین) و همزمان بودن آن با ورود ترامپ به فلسطین و معرفی قدس به عنوان پایتخت اسرائیل و تاسیس سفارت آمریکا در قدس، ویژگی های این همایش را حضور نخبه های بین المللی غیر شیعه و غیر مسلمان و غیر ایرانی دانست.
در ادامه خبرنگاران از مواضع و تلاش های مهمان برنامه و افراد شرکت کننده درهمایش، در خصوص مسئله قدس و فلسطین پرسیدند.
این راهب روسی تبار مسئله قدس را یکی از مسائل مهم جهان دانسته و بیان کردند: همه ما نگران و خواهان صلح برای این سرزمین مقدس می باشیم، در این میان نقش روحانیون و مقامات و رهبران دینی برای رسیدن به تصمیمات سیاسی مهم حائز اهمیت است. ما به ایران آمدیم تا صلح را به اشتراک بگذاریم و صدای کسانی را که برای کمک به فلسطین اشغالی مبارزه می کنند، بلند فریاد بزنیم.
وی عمل ترامپ در معرفی قدس به عنوان پایتخت فلسطین را حاوی پیام خشونت آمیز دانست که سبب افزایش تنش در منطقه می شود و آن را راهی که به ناکجا آباد می رود، معرفی کرد
وی در ادامه خاطرنشان شد:
اگر می خواهیم در تصمیمات سیاسی اثرگذار باشیم و بر سیاست مداران نفوذ داشته باشیم باید میان کلیساها اتحاد برقرار کنیم و پاپ واتیکان باید صدایش را بلند کند چرا که دارند مردم فلسطین را قتل و عام می کنند.
یوری کوال تمنیکویسکی گفت: درست است که رسانه های مدرن امروز شدیدا تحت تاثیر لابی اسرائیل و یهودیان آمریکاست؛ ولی آنچه مهم است آن است که ما با ابزارهایی که در دست داریم و با معنویات هر آنچه از دستمان برمی آید انجام دهیم، چرا که با عنایت و قدرت خدا مطمئنا اگر ایمان داشته باشیم صدایمان شنیده می‌شود.
به عنوان یک شخصیت اثرگذار دینی می دانم که ادیان در رسیدن به صلح جهانی با هم اتفاق نظر دارند.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

نگاهی به چهار دهه تحقیر آمریکا

دکتر سلام ۱۷۷ / قهر قهر تا روز قیامت

بازتاب حرکت زیبای نوجوان ایرانی

ازدواج سفید نماینده سابق اصلاح‌طلب