پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۲۰:۵۱

واگن‌پارس اراک ظرفیت حل نیاز داخلی کشور را دارد

مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک گفت: واگن‌پارس اراک ظرفیت حل نیاز داخلی کشور را دارد.

مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک؛

واگن‌پارس اراک ظرفیت حل نیاز داخلی کشور را دارد

واگن پارس اراک

واگن‌پارس اراک ظرفیت حل نیاز داخلی کشور را دارد

محمد مختاری ظهر امروز در مراسم امضای قرارداد تولید ۵۰ دستگاه لوکوموتیو بین شرکت‌های واگن پارس و دالیان چین و شرکت البرز نیرو اظهار داشت: شرکت واگن پارس اراک در سال ۱۳۶۳ کار خود را آغاز کرد و به تولید انواع محصولات واگن باری، مسافری و لوکوموتیو مبادرت داشته است .

وی افزود: ۱۱۵ دستگاه لوکوموتیو در سال‌های گذشته در شرکت تولید می‌شود و  در سال ۱۳۶۳ واگن پارس فعالیت خود را با جذب تکنولوژی از آلمان آغاز کرد و به مرور تا ابتدای دهه ۸۰ اقدام به انتقال تکنولوژی از اتریش در امر تولید واگن‌های مسافری، انتقال تکنولوژی لوکوموتیو از کانادا و انتقال تکنولوژی لوکوموتیو آلستوم کرد و تولیدات خود را توسعه بخشید.

مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک تصریح کرد: شرکت واگن پارس در سال ۱۳۸۵ موفق به تولید واگن مترو با مشارکت یک شرکت چینی شد این در حالی است که تاکنون ۲۸۰ دستگاه واگن مترو در شرکت تولید شده است .

مختاری بیان کرد: تکنولوژی واگن‌های پرسرعت از شرکت زیمنس آلمان در سال  منتقل شده که در سال ۱۳۸۶ در ادامه تولید ۲۰ دستگاه از این واگن‌ها در دستور کار قرار دارد این در حالی است که از سال ۹۱ شرکت به شکل رسمی وارد تولید واگن‌های مسافری با سرعت ۱۶۰ کیلومتربرساعت شد .

وی ادامه داد: در مدت ۱۰ سال اخیر در مجموع ۱۱۵ دستگاه لوکوموتیو تولید و تحویل داده شده و همچنین ۴۸۰ دستگاه انواع واگن باری و مسافری هم تولید و بیش از ٦٧ دستگاه واکن مسافری هم صادرات به کشور کوبا انجام شده است و در همین مدت ۱۰ هزار و ۷۰۰ دستکاه انواع واگن باری تولید و ۳ هزار و ۶۳۰ دستگاه به سودان و سوریه صادر شده است .

مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک عنوان کرد: در حال حاضر ۵۰ درصد واگن‌های باری کشور و کمتر از ۳۰ درصد واگن‌های مسافری کشور در واگن پارس اراک تولید می‌شود.

مختاری خاطرنشان کرد: با وجود مشکلات موجود در ۱۰سال اخیر موفق به تولید هزار و ۴۰۰ دستگاه انواع واگن در شرکت شده‌ایم  این در حالی است که در سال گذشته حدود ۴۰۰ دستگاه انواع واگن تولید و تحویل ناوگان کشور شد.

وی اضافه کرد: امسال هم تولید ۵۰۰ دستگاه واگن باری در دستور کار قرار دارد و همچنین مذاکرات موفقی با شرکت‌های خارجی به منظور سرمایه گذاری از طریق فاینانس انجام شده است.

مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک تصریح کرد: قرارداد تولید ٦ هزار دستگاه واگن در کشور و سهم ۲ هزار و ۷۰۰ عددی واگن پارس حاصل رایزنی های ٥ ساله است.

مختاری بیان کرد: در وزارت صنعت و سازمان گسترش و نوسازی صنایع تولید مشترک ۲ هزار و ۶۰۰ واگن مترو در دستور کار است که سهم واگن پارس اراک از این قرارداد در مرحله نخست ۴۵۰ دستگاه واگن مترو است که توافق نامه آن امضا شده است.

وی ادامه داد: امیدواریم  اواخر امسال این قرارداد اجرایی شود که اگر این امر محقق شود ۵ سال آینده ظرفیت کارخانجات صنعت ریلی پوشش داده می‌شود و مشکلات واگن پارس هم برطرف می‌شود.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

نگاهی به چهار دهه تحقیر آمریکا

دکتر سلام ۱۷۷ / قهر قهر تا روز قیامت

بازتاب حرکت زیبای نوجوان ایرانی

ازدواج سفید نماینده سابق اصلاح‌طلب