پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت: ۲۲:۳۸:۵۱

طرح های بازآفرینی شهری با هدف ساماندهی بافت فرسوده سراسر کشور اجرا می‌شود

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مسکن مهر نه تنها یک پروژه بلکه صدها پروژه است گفت: طرح های بازآفرینی شهری باهدف ساماندهی بافت فرسوده در کشور اجرا می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی:

طرح های بازآفرینی شهری با هدف ساماندهی بافت فرسوده سراسر کشور اجرا می‌شود

طرح های بازآفرینی شهری

طرح های بازآفرینی شهری با هدف ساماندهی بافت فرسوده سراسر کشور اجرا می‌شود

عباس آخوندی عصر امروز  حاشیه بازدید از پروژه ٣٣٦ واحدی مسکونی تجاری مهروماه اراک و آغاز برنامه ملی بازآفرینی شهری امید در استان مرکزی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پروژه مهر و ماه به عنوان یکی از نمونه طرح‌های بازآفرینی شهری است که ما در مشارکت با بخش خصوصی و توسعه‌گرها تعقیب می‌کنیم که خوشبختانه مجموعه سازنده‌های مسکن در استان مرکزی و اراک جمع شدند و این مجموعه را ایجاد کردند.

وی افزود: این مجموعه ۳۳۶ متری مراحل نهایی را سپری می‌کند، اندیشه‌ای که بتواند بافت شهری و کیفیت زندگی را ارتقا دهد در حال محقق شدن است.

وزیر راه و شهرسازی تصزیح کرد: خوشبختانه اینجا هم از لحاظ کیفیت کار کیفیت خوب و هم خدمات خوبی را برای آن پیش‌بینی شده است و در اراک بیش از چهار هزار نفر در صندوق پس انداز مسکن ثبت نام کردند کردند که نشان می دهد در  راستای توانمند کردن متقاضیان کار را پیش می‌بریم.

آخوندی بیان کرد: در راستای بحث خدمات، خدمات خوبی پیش‌بینی شده و دسترسی به سیستم حمل و نقل  عمومی به راحتی انجام می‌شود.

وی با اشاره به امکان صدور سند گفت: براساس ماده ۹ قانون حمایت از تولید مسکن با اعمال ماده ۹ می‌توانیم جاهایی که با طرح تفضیلی ما سازگاری دارد بتوانیم سند برای انها صادر کنیم که قرار شد استاندار پیگیری کند و کم کم در حال رسیدن به اندیشه‌ای هستیم که بتوانیم بدون خروج از بافت و در شهر ارتقای کیفیت زندگی داشته باشیم و سکونت را ارتقا دهیم.

وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: مسکن مهر نه تنها یک پروژه بلکه صدها پروژه است که پرونده بسیاری از پروژه‌ها بسته شده و مابقی پروژه‌هایی است که متقاضی نداشته در نتیجه وقتی پروژه متقاضی نداشته باشد می‌ماند تا متقاضی مورد نظر آن پیدا شود.

آخوندی خاطرنشان کرد: بحث برخی دیگر خدمات زیربنایی و روبنایی است که با هماهنگی دستگاه خدمات رسان در حال انجام است.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

فیلم طنز/ دکتر سلام ۱۷۸

واقعا هدف برجام چه بود؟ زنو ناوین!

چهره‌ها با اشک زیبا می‌شود/محمود کریمی

نگاهی به چهار دهه تحقیر آمریکا