پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت: ۲۲:۳۹:۰۴

برگزاری یادواره‌های شهدا در دانشگاه هویت‌بخش مراکز علمی است

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: یادواره‌های شهدا در دانشگاه عامل اثربخش و هویت‌بخش مراکز علمی و دانشگاهی است.

معاون فرهنگی وزیر علوم در دومین سالگرد شهید بابایی؛

برگزاری یادواره‌های شهدا در دانشگاه هویت‌بخش مراکز علمی است

یادواره‌های شهدا

برگزاری یادواره‌های شهدا در دانشگاه هویت‌بخش مراکز علمی است

غلامرضا غفاری امروز در دومین سالگرد شهادت شهید علیرضا بابایی و یادواره شهدای دانشجو دانشگاه اراک با اشاره به اینکه شهدا بهترین الگو هستند، اظهار داشت: به منظور رسیدن به قله‌های توسعه در هر جامعه داشتن الگو و مرجع نیاز است.

وی افزود: دانشگاه و دانشجویان همواره بر مدار استکبارستیزی حرکت و در این راستا نقش فرهنگی، سیاسی و اجتماعی خود را ایفا کرده‌اند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: دانشگاه شهیدانی را تقدیم کرده که این تعداد نشان از آن دارد که تمرکز دانشکاه تنها به مباحث علمی نبوده بلکه در کنار فعالیت علمی فرهنگ‌سازی مناسب را دنبال کرده‌ است.

غفاری در پاسخ به این سوال که برگزاری یادواره شهدا و ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در فضای دانشگاهی و علمی کشور چه تاثیری دارد، گفت: آنچه امروز یک کشور را کشور و یک دانشگاه به دانشگاه واقعی تبدیل می‌کند هویت است و همچنین آنچه مهنای به فرد، زندگی، حیات فردی، جامعه و دانشگاه می‌بخشد به تعاریف ما از صفات، شاخصه‌ها و خصیصه‌ها بستگی دارد.

وی ادامه داد: جوانان و نوجوانان به لحاظ زمانی با دوران دفاع مقدس فاصله دارند و انتقال مفاهیم عمیق ایثار و شهادت با شیوه‌های کارآمد و جذاب به نسل جوان ضروری است.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری عنوان کرد: برای شناخت ویژگی‌ها الگو نیاز است این در حالی است که با رجوع به این الگوها خصیصه‌ها پرورش و غنای آن افزایش پیدا می‌کند.

غفاری خاطرنشان کرد: برگزاری یادواره‌های شهدا در دانشگاه، به عنوان یک عامل هویت‌بخش برای مراکز علمی و دانشگاهی اثربخش است.

وی اضافه کرد: نسل امروز تجربه نسل گذشته را ندارد این در حالی است که برگزاری این جلسات و یادواره‌ها زمینه و فرصت انتقال فرهنگ گذشته به نسل جدید را فراهم می‌کند البته این به معنای شبیه شدن نسل جدید به نسل قدیم نیست.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: تعامل و تقویت افق ذهنی با نسل جدید بهترین شیوه در پیشبرد اهداف توسعه محور و تقویت مشارکت‌های اجتماعی و علمی و فرهنگی است و دامنه این مهم باید روز به روز گسترش پیدا می‌کند.

غفاری با اشاره به اینکه باید تفاوت زمانه را پذیرفت و در کنار آن هدایت و ارشاد و مراقبت از نسل جدید را دنبال کرد، گفت: باید با نسل جدید به تعامل و گفت‌وگو نشست و عملکرد ما به شکل بدون تعارض باشد.

وی ادامه داد: شهدا نقاط اتصال برای انسجام و وحدت جامعه هستند که به لحاظ نظری و سیاستی جامعه را درس می‌دهند، مردمی بودن ویژگی بارز شهدا است زیرا این قشر از عمق جامعه برخاسته و مورد توجه عموم قرار گرفته‌اند و این خصلت باید در تمامی لایه‌های جمعیتی تکثیر شود.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

فیلم طنز/ دکتر سلام ۱۷۸

واقعا هدف برجام چه بود؟ زنو ناوین!

چهره‌ها با اشک زیبا می‌شود/محمود کریمی

نگاهی به چهار دهه تحقیر آمریکا