پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت: ۲۲:۳۶:۵۵

ادامه برجام با اروپا بی‌معناست

دبیر کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه اصرار به حفظ و ادامه برجام آمریکا را گستاخ کرد گفت: ادامه برجام با اروپا بی‌معناست.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس؛

ادامه برجام با اروپا بی‌معناست

برجام با اروپا

ادامه برجام با اروپا بی‌معناست

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به بدعهدی آمریکا در قبال تعهدات خود در دنیا و برجام اظهار داشت: سابقه تاریخی از بدعهدی آمریکا نه تنها با کشور ما بلکه در سطح بین الملل از جمله در قرارداد در الجزایر، لبنان و حمله به افغانستان برای همه مردم دنیا امری شناخته شده است.

وی افزود: در این شرایط نیاز مبرم به انسجام ملی داریم و نباید به اختلافات دامن بزنیم زیرا یکی از اهداف آمریکا ایجاد اختلاف در کشور ما است که بتواند از این اختلافات برای رسیدن به منافع خود استفاده کند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس تصریح کرد: با این وجود نباید گذشته را فراموش کنیم زیرا گذشته آینه‌ای برای آینده است و رهبر معظم انقلاب اسلامی در همان شروع بحث مذاکره ۱+۵ فرمودند تضمین کتبی بگیرید درکنار این تدابیر و هدایت‌های داهیانه، برخی ایده‌های کارشناسی در مورد برجام داشتند ولی متهم به بی‌سوادی می‌شدند.

سلیمی بیان کرد: در خصوص ادامه برجام با اروپا باید پرسید کدام ادامه برجام، چراکه متن برجام می‌گوید اگر تحریم جدیدی شد برجام نقض می‌شود بنابراین ادامه برجام با اروپا کجا برجام نوشته شده و براساس کدام ماده است اگرهمان روز که برجام در زمان اوباما نقض شد ما اصرار به ادامه نداشتیم امروز امریکا علیه ایران توطئه نمی کرد.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی کوتاه نیامدند و گفتند متن برجام نقض شده ولی روح برجام باقی مانده با این اقدام می‌خواهند رفتار زشت آمریکا را توجیه کنند و سرملت را کلاه بگذارند.

نماینده مردم محلات درمحلات خاطرنشان کرد: ادامه برجام با اروپا بی‌معناست همین امروز بیشتر کشورهای اروپایی ازجمله ایتالیا و شرکت های حمل و نقل وخرید نفت از ایران را منع کردند ایرباس هم قطع همکاری کرد، چطورمی توانیم با اروپا ادامه بدهیم؟

وی افزود: به دولتی‌ها باید بگوییم با این بحث‌های بی معنی دوباره ملت را اسیر نکنید، از ابتدا امتیازات نقد دادیم ولی امتیازات آنها به‌صورت نسیه بود هرچند هم امتیازی ندادند.

دبیر کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: اعتراف  تلخ وزیر امور خارجه که اعلام کرد ما نمی‌توانیم در اروپا حساب باز کنیم یا رسخن ئیس جمهور مبنی براینکه ما با گونی از اروپا پول می‌آوریم نشانه‌های خوبی نیست بنابراین چیزی ازبرجام عایدمان نشد و با این حرف‌های دلخوش‌کنی خود و مردم را گول نزنید.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

فیلم طنز/ دکتر سلام ۱۷۸

واقعا هدف برجام چه بود؟ زنو ناوین!

چهره‌ها با اشک زیبا می‌شود/محمود کریمی

نگاهی به چهار دهه تحقیر آمریکا