پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت: ۲۳:۲۱:۴۵

کنارگذر ساوه امسال زیر بار ترافیک می رود

معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی تکمیل طرح کنارگذر ساوه را اولویتی زیرساختی دانست و گفت : در صورت تامین منابع مالی از سوی سازمان برنامه و بودجه‌، کنارگذر ساوه امسال زیر بار ترافیک می رود.

معاون وزیر راه و شهرسازی:

کنارگذر ساوه امسال زیر بار ترافیک می رود

کنارگذر ساوه امسال زیر بار ترافیک می رود

امیر امینی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از طرح کنارگذر ساوه افزود: این طرح ۴۰ کیلومتر طول دارد که برای تکمیل و بهره برداری از آن به ۲۲۵ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
وی روند پیشرفت فیزیکی این طرح را مثبت ارزیابی کرد و گفت: تاکنون عملیات اجرایی ۲۰ کیلومتر از مسیر کنارگذر ساوه به اتمام رسیده و ۱۷ کیلومتر دیگر نیز به روکش آسفالت نیاز دارد و سه کیلومتر انتهایی این طرح در مرحله زیرسازی است.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: پیمانکار طرح ۸۰ میلیارد ریال مطالبه دارد و برای اینکه این طرح مهم زیر بار ترافیک رود، به ۱۷۰ میلیارد ریال منابع مالی نیاز است.
امینی، اعتبارات مورد نیاز برای تجهیزات ایمنی و علائم راهنمایی کنار گذر ساوه را ۵۵ میلیارد ریال عنوان کرد و ادامه داد: به زودی مرحله ایمن سازی این راه با برگزاری مناقصه کلید می خورد.
وی اظهار داشت : پیش بینی می شود با تامین منابع مالی از سوی سازمان برنامه و بودجه‌، کنارگذر ساوه در سال جاری زیر بار ترافیکی قرار گیرد.
معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد: کنارگذر ساوه با توجه به تردد خودروهای سنگین از داخل شهر و ایجاد بار ترافیکی دارای اهمیت بالایی است ودر روان سازی ترافیک جاده ای و کاهش آلودگی صوتی این منطقه نقش محوری دارد.
وی گفت: تصمیم بر این است که در ادامه این طرح به بلوار معصومیه، جاده قدیم ساوه – سلفچگان و نیز آزادراه وصل شود و در مراحل بعدی از جاده قدیم تهران – ساوه به سمت آزادراه تهران ساوه و نیز اتوبان ساوه -همدان مسیر سازی شود.
*تکمیل کنارگذر ساوه آرزوهای دیرین ساوجی ها است
نماینده مردم ساوه در مجلس شورای اسلامی نیز در جریان این بازدید گفت: تردد کامیون ها از درون شهر ساوه باعث شده که علاوه بر ایجاد آلودگی و ترافیک،‌ زیرساخت های شهری نیز آسیب ببیند.
محمدرضا منصوری گفت: تکمیل کنارگذر ساوه از آرزوهای دیرین ساوجی ها است و امید می رود تا پیش از فرارسیدن فصل سرما،‌ بخش اعظم این طرح به بهره برداری برسد.
وی افزود: با اجرای باند دوم این کنارگذر،‌ امکان دسترسی آسان شهروندان به ایستگاه راه آهن و استفاده از این خط ریلی نیز میسر می شود.
نماینده مردم ساوه گفت :۱۷۰ میلیارد ریال اعتباری که برای این طرح در نظر گرفته شده،‌ هرچه زودتر تخصیص یابد.
منصوری اظهارداشت : ساوه در مسیر راه های اصلی کشور قرار گرفته است و توجه به بهسازی زیرساخت های حمل و نقل این شهرستان سبب سهولت در تردد هموطنان و کاهش حوادث ترافیکی می شود.
وی همچنین خواستار توجه بیشتر به حوزه راه های روستایی در شهرستان های ساوه و زرندیه شد و گفت: این شهرستان ها با مجموعه ۴۰۰ روستا از نظر راه های روستایی نیازمند توجه بیشتر هستند.
شهرستان ساوه به عنوان شاهراه ارتباط دهنده شمال و جنوب و نیز مرکز و غرب کشور دارای ۱۴۷ کیلومتر آزادراه، ۴۰ کیلومتر بزرگراه و ۱۱۰ کیلومتر راه فرعی است.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

فیلم طنز/ دکتر سلام ۱۷۸

واقعا هدف برجام چه بود؟ زنو ناوین!

چهره‌ها با اشک زیبا می‌شود/محمود کریمی

نگاهی به چهار دهه تحقیر آمریکا