دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۷:۰۹:۱۳

کنارگذر ساوه امسال زیر بار ترافیک می رود

معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی تکمیل طرح کنارگذر ساوه را اولویتی زیرساختی دانست و گفت : در صورت تامین منابع مالی از سوی سازمان برنامه و بودجه‌، کنارگذر ساوه امسال زیر بار ترافیک می رود.

معاون وزیر راه و شهرسازی:

کنارگذر ساوه امسال زیر بار ترافیک می رود

کنارگذر ساوه امسال زیر بار ترافیک می رود

امیر امینی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از طرح کنارگذر ساوه افزود: این طرح ۴۰ کیلومتر طول دارد که برای تکمیل و بهره برداری از آن به ۲۲۵ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
وی روند پیشرفت فیزیکی این طرح را مثبت ارزیابی کرد و گفت: تاکنون عملیات اجرایی ۲۰ کیلومتر از مسیر کنارگذر ساوه به اتمام رسیده و ۱۷ کیلومتر دیگر نیز به روکش آسفالت نیاز دارد و سه کیلومتر انتهایی این طرح در مرحله زیرسازی است.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: پیمانکار طرح ۸۰ میلیارد ریال مطالبه دارد و برای اینکه این طرح مهم زیر بار ترافیک رود، به ۱۷۰ میلیارد ریال منابع مالی نیاز است.
امینی، اعتبارات مورد نیاز برای تجهیزات ایمنی و علائم راهنمایی کنار گذر ساوه را ۵۵ میلیارد ریال عنوان کرد و ادامه داد: به زودی مرحله ایمن سازی این راه با برگزاری مناقصه کلید می خورد.
وی اظهار داشت : پیش بینی می شود با تامین منابع مالی از سوی سازمان برنامه و بودجه‌، کنارگذر ساوه در سال جاری زیر بار ترافیکی قرار گیرد.
معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد: کنارگذر ساوه با توجه به تردد خودروهای سنگین از داخل شهر و ایجاد بار ترافیکی دارای اهمیت بالایی است ودر روان سازی ترافیک جاده ای و کاهش آلودگی صوتی این منطقه نقش محوری دارد.
وی گفت: تصمیم بر این است که در ادامه این طرح به بلوار معصومیه، جاده قدیم ساوه – سلفچگان و نیز آزادراه وصل شود و در مراحل بعدی از جاده قدیم تهران – ساوه به سمت آزادراه تهران ساوه و نیز اتوبان ساوه -همدان مسیر سازی شود.
*تکمیل کنارگذر ساوه آرزوهای دیرین ساوجی ها است
نماینده مردم ساوه در مجلس شورای اسلامی نیز در جریان این بازدید گفت: تردد کامیون ها از درون شهر ساوه باعث شده که علاوه بر ایجاد آلودگی و ترافیک،‌ زیرساخت های شهری نیز آسیب ببیند.
محمدرضا منصوری گفت: تکمیل کنارگذر ساوه از آرزوهای دیرین ساوجی ها است و امید می رود تا پیش از فرارسیدن فصل سرما،‌ بخش اعظم این طرح به بهره برداری برسد.
وی افزود: با اجرای باند دوم این کنارگذر،‌ امکان دسترسی آسان شهروندان به ایستگاه راه آهن و استفاده از این خط ریلی نیز میسر می شود.
نماینده مردم ساوه گفت :۱۷۰ میلیارد ریال اعتباری که برای این طرح در نظر گرفته شده،‌ هرچه زودتر تخصیص یابد.
منصوری اظهارداشت : ساوه در مسیر راه های اصلی کشور قرار گرفته است و توجه به بهسازی زیرساخت های حمل و نقل این شهرستان سبب سهولت در تردد هموطنان و کاهش حوادث ترافیکی می شود.
وی همچنین خواستار توجه بیشتر به حوزه راه های روستایی در شهرستان های ساوه و زرندیه شد و گفت: این شهرستان ها با مجموعه ۴۰۰ روستا از نظر راه های روستایی نیازمند توجه بیشتر هستند.
شهرستان ساوه به عنوان شاهراه ارتباط دهنده شمال و جنوب و نیز مرکز و غرب کشور دارای ۱۴۷ کیلومتر آزادراه، ۴۰ کیلومتر بزرگراه و ۱۱۰ کیلومتر راه فرعی است.

انتهای پیام/ح

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می گذارد

اطلاع از
avatar
آخرین اخبار
چند رسانه ای

جدیدترین مداحی «نزار قطری» درباره اربعین

تحلیل رهبری از جنگ احزاب در دوران کنونی

نماهنگ زیبای «هلا بیکم»

حاج حسین یکتا: جنگ تن به تن شروع شده