دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۶:۱۷:۲۶

شرکت واگن پارس اراک ظرفیت ساخت سالانه ۱۰۰ واگن از نوع ترن‌ست را دارد

جانشین مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک گفت: شرکت واگن پارس اراک ظرفیت ساخت سالانه ۱۰۰ واگن از نوع ترن‌ست را دارد و با ساخت این واگن‌ها ثبات شغلی ۱۸۰ صنعتگر تضمین شده است.

جانشین مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک؛

شرکت واگن پارس اراک ظرفیت ساخت سالانه ۱۰۰ واگن از نوع ترن‌ست را دارد

شرکت واگن پارس اراک

شرکت واگن پارس اراک ظرفیت ساخت سالانه ۱۰۰ واگن از نوع ترن‌ست را دارد

غضنفر صفاری‌راد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به تحویل واگن‌های ترنست پرسرعت به ناوگان ریلی کشور اظهار داشت: ۳ دستگاه واگن مسافربری از سری واگن‌های پرسرعت به شرکت حمل و نقل ریلی کشور تحویل داده شد.

وی افزود: واگن‌پارس اراک با مشارکت شرکت زیمنس آلمان و استفاده از آخرین فناوری‌های روز دنیا موفق به تولید و ساخت واگن ترن‌ست شد، که این واگن‌ها با سرعت ۱۸۰کیلومتر در ساعت حرکت می‌کنند.

جانشین مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک تصریح کرد: هر واگن برای بیش از ۳۰ مسافر ظرفیت دارد و سالن این واگن‌ها مجهز به تهویه مطبوع پیشرفته و سامانه‌های صوت و تصویر است و این واگن‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که روی خطوط غیربرقی با سرعت مطمئن حرکت کنند.

صفاری‌راد بیان کرد: شرکت واگن پارس اراک ظرفیت ساخت سالانه ۱۰۰ واگن از نوع ترن‌ست را دارد و با ساخت این واگن‌ها ثبات شغلی ۱۸۰ صنعتگر تضمین شده است.

وی عنوان کرد: همچنین ساخت هر واگن ترن‌ست در این شرکت از خروج ۱۳۰ هزار یورو معادل حدود ۸۰۰ میلیون تومان ارز از کشور جلوگیری می‌کند.

جانشین مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک خاطرنشان کرد: واگن‌های مسافری، باری، ترن ست، مترو و لوکوموتیو از جمله محصولاتی است که در شرکت واگن پارس اراک تولید و روانه بازارهای داخلی و خارجی می‌شود.

صفاری‌راد با اشاره به اهمیت واگن‌پارس اراک به‌عنوان یکی از واحدهای مادرتخصصی در کشور گفت: شرکت واگن پارس اراک یکی از واحدهای مادرتخصصی در حوزه ساخت و تعمیرات اساسی خودروهای ریلی در خاورمیانه است که با سرمایه‌گذاری سازمان نوسازی صنایع ایران به یکی از زیرمجموعه‌های این سازمان پیوسته است.

انتهای پیام/ح

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می گذارد

اطلاع از
avatar
آخرین اخبار
چند رسانه ای

جدیدترین مداحی «نزار قطری» درباره اربعین

تحلیل رهبری از جنگ احزاب در دوران کنونی

نماهنگ زیبای «هلا بیکم»

حاج حسین یکتا: جنگ تن به تن شروع شده