مرکز رسمی داوری استان مرکزی افتتاح شد

افتتاح مرکز رسمی داوری

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک گفت: شکل‌گیری و فعال شدن کمیسیون قضایی با حمایت دادگستری را دنبال می‌کنیم.

به گزارش پیک راستان؛

مرکز رسمی داوری استان مرکزی افتتاح شد

به نقل ازپیامبر،منوچهر توسطی ظهر امروز در افتتاح مرکز رسمی داوری استان مرکزی اظهار داشت: در هر توافق، تفاهم و هر معامله‌ای که حداقل دو نفر ذی‌نفع داشته باشد بروز سوء‌برداشت و اختلاف یک امر عادی و اجتناب‌ناپذیر بوده و مهم نحوه رسیدگی و حل و فصل سریع اختلاف و دعاوی است، موضوع داوری یک موضوع رایج در حل و فصل سریع این‌گونه اختلافات در دنیا است و به خواست طرفین دعاوی و نه تنها به خواست یک طرف  به موضوع رسیدگی می‌کنند.

وی افزود: مزیت‌‌های این داوری سرعت بالای رسیدگی، محرمانه بودن داوری، تخصصی‌بودن رسیدگی به اختلافات، هزینه پایین در مقایسه با دادگاه، قطعی و لازم‌الاجرا بودن رای داور، قابلیت اجرای رای داور از طریق محاکم قضایی و انعطاف جریان رسیدگی و آزادی اراده طرفین در مسیر داوری است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک بیان کرد: اختلافات حقوقی و قضایی به‌ویژه در حوزه اقتصادی اجتناب‌ناپذیر است و این مرکز داوری توانایی این را دارد که به اختلافات رسیدگی کند و با تشخیص ضرورت و فاقد بودن اتاق بازرگانی از مرکز داوری به فکر ایجاد یک مرکز داوری به عنوان یکی از وظایف اتاق بازرگانی افتادیم.

توسطی ادامه داد: امروز شاهد افتتاح مرکز پژوهش‌های اتاق بازرگانی و افتتاح مرکز رسمی داوری استان مرکزی بودیم و امیدواریم شاهد، شکل‌گیری و فعال شدن کمیسیون قضایی با حمایت دادگستری باشیم.

انتهای پیام/ح