پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۲۹:۰۵

۹۲۰ هزار نفر از مردم استان مرکزی زیر پوشش بیمه تأمین اجتماعی/نداشتن امنیت شغلی؛ دغدغه‌ کارگران

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی با اشاره به جمعیت تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی در استان گفت: در مجموع حدود ۹۲۰ هزار نفر از جمعیت استان مرکزی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مطرح کرد

۹۲۰ هزار نفر از مردم استان مرکزی زیر پوشش بیمه تأمین اجتماعی/نداشتن امنیت شغلی؛ دغدغه‌ کارگران

امنیت شغلی

۹۲۰ هزار نفر از مردم استان مرکزی زیر پوشش بیمه تأمین اجتماعی/نداشتن امنیت شغلی؛ دغدغه‌ کارگران

محمدتقی آبایی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی در گفتگو با خبرنگار اراک امروز؛ با بیان اینکه همه ساله پنجم تا یازدهم اردیبهشت ماه، مهمترین روزها در تقویم کارگری کشور است، گفت: در حقیقت در این ایام اذهان بیش از هر زمان دیگری به جامعه کارگری و دغدغه‌های این قشر از جامعه معطوف می شود.

وی با بیان اینکه در این هفته بیش از ۵۰۰ برنامه اجرایی در سطح استان مرکزی تدارک دیده شده است، گفت: حضور در بیت تاریخی امام راحل در خمین و تجدید میثاق با آرمان‌های امام و رهبری، دیدار کارگران نمونه استان با رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری، ارائه خدمات مشاوره رایگان به کارگران و خانواده های آنان، اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و ورزشی، دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان و استاندار مرکزی، آئین تجلیل از زنان کارگر در شهر‌ های صنعتی و همایش ایمنی کار از جمله برنامه‌های تدارک دیده شده در این هفته هستند.

آبایی با بیان اینکه حدود ۳۰۰ هزار کارگر بیمه شده سازمان تامین اجتماعی در استان مرکزی وجود دارد، گفت: باتوجه به این جمعیت تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی به احتساب خانوارهای آنان و نیز شمار مستمری‌بگیران، در مجموع حدود ۹۲۰ هزار نفر جمعیت استان مرکزی بیمه شده سازمان تامین اجتماعی هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی با اشاره به اینکه ۶۵ درصد جمعیت استان را کارگران و خانواده‌های آنان تشکیل می‌دهند، تصریح کرد: همچنین کارگران مشمول ماده ۱۴۸ قانون کار و بیمه اجباری ۱۹۸ هزار نفر هستند که با مجموع خانواده خود، ۵۰۰ هزار نفراز جمعیت استان مرکزی را تشکیل می‌دهند.

وی مهمترین دغدغه کارگران این استان را نداشتن امنیت شغلی عنوان کرد و گفت: سال گذشته هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در استان مرکزی پرداخت شد که در تثبیت شغل و ایجاد اشتغال پایدار تاثیر بسزایی داشت.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

نگاهی به چهار دهه تحقیر آمریکا

دکتر سلام ۱۷۷ / قهر قهر تا روز قیامت

بازتاب حرکت زیبای نوجوان ایرانی

ازدواج سفید نماینده سابق اصلاح‌طلب