پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت: ۲۲:۴۲:۰۸

نقش بهزیستی در جلوگیری از معلولیت‌ها راهبردی است

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: نقش بهزیستی در جلوگیری از معلولیت در جامعه راهبردی و مهم است.

نماینده مردم اراک در مجلس:

نقش بهزیستی در جلوگیری از معلولیت‌ها راهبردی است

معلولیت‌

نقش بهزیستی در جلوگیری از معلولیت‌ها راهبردی است

سید مهدی مقدسی صبح امروز در نشست با مدیران بهزیستی استان مرکزی اظهار کرد: نقش بهزیستی در جلوگیری از معلولیت در جامعه راهبردی و مهم است و لازمه ایفای نقش درست در این زمینه ابتکار و خلاقیت کارکنان و خدمت صادقانه کارکنان این سازمان است.

وی تصریح کرد:‌ لازم  است مشارکت مردم با بهزیستی برای تحقق اهداف این اداره کل در حمایت از مددجویان و اطلاع رسانی از خدمات و ماموریت‌های بهزیستی به صورت گسترده‌تر صورت پذیرد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس با تاکید بر اینکه پیشگیری در تمامی زمینه‌ها کم هزینه‌تر از درمان است، اظهار کرد: در حال حاضر با توجه به مراقبت‌هایی که در بهزیستی انجام می‌شود، آمار معلولیت‌ها کاهش یافته است.

مقدسی تصریح کرد: وظایف بهزیستی متنوع و متعدد است و فعالیت‌های کارکنان این اداره و سازمان علمی، حرفه‌ای، انسانی و ارزشی است، به همین دلیل نیز باید آنها بیش از گذشته مورد توجه مجلس قرار بگیرند و در این راستا نیز به عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی از تمامی طرح‌های پشتیبان این سازمان حمایت خواهم کرد.

وی ادامه داد: برای جلب و جذب سرمایه‌های بیشتر در حوزه‌های مختلف و برای تقویت بهزیستی استان از تمام پتانسیل و ظرفیت‌های ممکن استفاده خواهم کرد.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی نیز گفت: اولویت بهزیستی استان مرکزی در سال جاری پیشگیری از آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی و معلولیت‌ها است و ‌در سال جاری این اداره کل اولویت‌‌هایی همچون سلامت اجتماعی، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و معلولیت‌ها را در راستای ارائه خدمات بهینه به مددجویان مدنظر قرار داده است.

زهرا امینی افزود: سازمان بهزیستی با بیش از ۱۷۰ وظیفه یکی از گسترده‌ترین دستگاه‌های اجرایی است که در زمینه‌های مختلف مسائل اجتماعی فعالیت دارد و با نیروهای متخصص و کارآزموده به طیف‌های مختلف ارائه خدمت می‌کند.

وی بیان کرد: اما این موضوع مستلزم همکاری همه جانبه دستگاه‌های اجرایی و افزایش اعتبارات و ارتقاء جایگاه بهزیستی و تصویب قوانین متناسب با وظایف ۱۷۰ گانه محوله است.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

فیلم طنز/ دکتر سلام ۱۷۸

واقعا هدف برجام چه بود؟ زنو ناوین!

چهره‌ها با اشک زیبا می‌شود/محمود کریمی

نگاهی به چهار دهه تحقیر آمریکا