نماینده مردم اراک در مجلس:

نقش بهزیستی در جلوگیری از معلولیت‌ها راهبردی است

معلولیت‌

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: نقش بهزیستی در جلوگیری از معلولیت در جامعه راهبردی و مهم است.

به گزارش پیک راستان؛

نقش بهزیستی در جلوگیری از معلولیت‌ها راهبردی است

سید مهدی مقدسی صبح امروز در نشست با مدیران بهزیستی استان مرکزی اظهار کرد: نقش بهزیستی در جلوگیری از معلولیت در جامعه راهبردی و مهم است و لازمه ایفای نقش درست در این زمینه ابتکار و خلاقیت کارکنان و خدمت صادقانه کارکنان این سازمان است.

وی تصریح کرد:‌ لازم  است مشارکت مردم با بهزیستی برای تحقق اهداف این اداره کل در حمایت از مددجویان و اطلاع رسانی از خدمات و ماموریت‌های بهزیستی به صورت گسترده‌تر صورت پذیرد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس با تاکید بر اینکه پیشگیری در تمامی زمینه‌ها کم هزینه‌تر از درمان است، اظهار کرد: در حال حاضر با توجه به مراقبت‌هایی که در بهزیستی انجام می‌شود، آمار معلولیت‌ها کاهش یافته است.

مقدسی تصریح کرد: وظایف بهزیستی متنوع و متعدد است و فعالیت‌های کارکنان این اداره و سازمان علمی، حرفه‌ای، انسانی و ارزشی است، به همین دلیل نیز باید آنها بیش از گذشته مورد توجه مجلس قرار بگیرند و در این راستا نیز به عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی از تمامی طرح‌های پشتیبان این سازمان حمایت خواهم کرد.

وی ادامه داد: برای جلب و جذب سرمایه‌های بیشتر در حوزه‌های مختلف و برای تقویت بهزیستی استان از تمام پتانسیل و ظرفیت‌های ممکن استفاده خواهم کرد.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی نیز گفت: اولویت بهزیستی استان مرکزی در سال جاری پیشگیری از آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی و معلولیت‌ها است و ‌در سال جاری این اداره کل اولویت‌‌هایی همچون سلامت اجتماعی، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و معلولیت‌ها را در راستای ارائه خدمات بهینه به مددجویان مدنظر قرار داده است.

زهرا امینی افزود: سازمان بهزیستی با بیش از ۱۷۰ وظیفه یکی از گسترده‌ترین دستگاه‌های اجرایی است که در زمینه‌های مختلف مسائل اجتماعی فعالیت دارد و با نیروهای متخصص و کارآزموده به طیف‌های مختلف ارائه خدمت می‌کند.

وی بیان کرد: اما این موضوع مستلزم همکاری همه جانبه دستگاه‌های اجرایی و افزایش اعتبارات و ارتقاء جایگاه بهزیستی و تصویب قوانین متناسب با وظایف ۱۷۰ گانه محوله است.

انتهای پیام/ح
برچسب ها: