دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۶:۱۷:۰۸

ضعف مدیریتی بانک مرکزی سبب رو‌به‌رو شدن کشور با بحران ارزی شد

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ضعف مدیریتی بانک مرکزی سبب رو به رو شدن کشور با بحران بزرگ ارزی شد، گفت: بانک مرکزی نیاز به یک خانه‌تکانی جدی دارد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس:

ضعف مدیریتی بانک مرکزی سبب رو‌به‌رو شدن کشور با بحران ارزی شد

بحران ارزی

ضعف مدیریتی بانک مرکزی سبب رو‌به‌رو شدن کشور با بحران ارزی شد

علی‌اکبر کریمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به نامه نمایندگان مجلس به رئیس‌جمهور در رابطه با عزل “سیف” اظهار داشت: به نظر بنده در بحث مدیریت بر مؤسسات بانکی که به‌عنوان مؤسسات بانکی غیرمجاز در سال گذشته معرفی شدند، بانک مرکزی به شدت ضعیف عمل کرد.

وی افزود: این ضعف عملکرد سبب رو به رو شدن کشور با بحران بزرگی شد که صدها هزار نفر از مردم دچار مشکل و بحران شدند و این ناشی از ضعف عملکرد بانک مرکزی در حوزه نظارتی در سال‌های گذشته چه قبل از دولت فعلی و چه در مدت دولت فعلی با مدیریت “سیف” در بانک مرکزی و همکاران وی بود.

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: در بحث تحولات ارزی هم چه در سال گذشته و چه امسال، این ضعف به طور کامل مشهود بود و مسئولان بانک مرکزی هم دیر و هم نامناسب وارد صحنه شدند که برآیند آن هم شوکی بود که به بازار وارد شد و باز برای اقتصاد ملی ما به هیچ وجه شرایط خوبی نبود.

کریمی بیان کرد: برآیند شرایطی که به وجود آمد این بود که گله‌مندی و انتقاد جدی به عملکرد “سیف” در مجلس وجود دارد و تهیه نامه با ۱۶۰ امضا به رئیس جمهور هم در همین راستا بوده تا این تاکید انجام شود که بانک مرکزی نیاز به یک خانه‌تکانی و یک مدیریت جدید دارد.

انتهای پیام/ح

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می گذارد

اطلاع از
avatar
آخرین اخبار
چند رسانه ای

جدیدترین مداحی «نزار قطری» درباره اربعین

تحلیل رهبری از جنگ احزاب در دوران کنونی

نماهنگ زیبای «هلا بیکم»

حاج حسین یکتا: جنگ تن به تن شروع شده