پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت: ۲۳:۱۶:۳۶

صدور ۵۰۰ میلیون دلار مجوز سرمایه‌گذاری خارجی در دستور کار استان مرکزی قرار گرفت

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان مرکزی گفت: باید امسال حداقل برنامه‌ریزی برای صدور حجمی معادل ۵۰۰ میلیون دلار مجوز سرمایه‌گذاری خارجی را داشته باشیم.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی:

صدور ۵۰۰ میلیون دلار مجوز سرمایه‌گذاری خارجی در دستور کار استان مرکزی قرار گرفت

سرمایه‌گذاری خارجی

صدور ۵۰۰ میلیون دلار مجوز سرمایه‌گذاری خارجی در دستور کار استان مرکزی قرار گرفت

حسن میرزاخانی ظهر امروز در جلسه سرمایه‌گذاری استان مرکزی با اشاره به جذب سرمایه‌گذاری خارجی در سال گذشته اظهار داشت: خوشبختانه در سال گذشته در زمینه جذب سرمایه‌گذاری در استان یک سال بی‌نظیری را سپری کردیم و مهم‌ترین آن ابلاغ مجوز سرمایه‌گذاری خارجی  از جمله آن شرکت رنو در استان بود که با پیگیری‌های استاندار و مقامات ارشد استان این مهم انجام شد و امیدواریم که این پروژه در استان عملیاتی شود.

وی افزود: بالغ بر ۶۰۰ میلیون دلار حجم سرمایه‌گذاری خارجی این شرکت است که امیدواریم که با اجرایی شدن این پروژه بتوانیم شاهد رونق و کاهش نرخ بیکاری در استان باشیم.

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان مرکزی تصریح کرد: اسفندماه سال گذشته هم موفق شدیم که سه مجوز سرمایه‌گذاری خارجی برای نیروگاه‌های خورشیدی در دلیجان، محلات و خمین بگیریم که امیدواریم هر چه سریع‌تر شروع عملیات اجرایی آنها را شاهد باشیم تا آغازی برای سایر نیروگاه‌های خارجی باشد.

میرزاخانی بیان کرد: درحال حاضر در استان، میزبان ۵۰ سرمایه‌گذار خارجی هستیم که برای آنها مجوز صادر شده است، در سال گذشته موفق شدیم ۱۲ مجوز سرمایه‌گذاری خارجی را از هیئت سرمایه‌گذاری خارجی در تهران اخذ کنیم که مهم‌ترین آنها شرکت رنو و ۹۰ مگاوات نیروگاه‌های خورشیدی بود که در برخی از شرکت‌های تولیدی افزایش سرمایه داشتیم که مجوز آنها هم صادر شده است.

وی ادامه داد: درحال حاضر به شکل تقریبی ۴۰ متقاضی نیروگاه‌های خورشیدی را در استان داریم که اینها مراحل مختلف را سپری کردند و سه شرکت قرارداد تنظیم کردند و ۱۹ متقاضی هم مراحل کمیسیون ماده ۳۲ را سپری کرده‌اند.

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان مرکزی عنوان کرد: بالغ بر حدود ۶۰۰ هکتار زمین در کمیسیون ماده ۳۲ موافقت شده که به نیروگاه‌های خورشیدی واگذار شود.

میرزاخانی خاطرنشان کرد: باید امسال حداقل برنامه‌ریزی برای صدور حجمی معادل ۵۰۰ میلیون دلار مجوز سرمایه‌گذاری خارجی را داشته باشیم که امیدواریم با همکاری دستگاه‌ها بتوانیم این دستور را محقق کنیم که در این راستا نیازمند هماهنگی هرچه بیشتر دستگاه‌های اجرایی و نهادهای رسمی غیردولتی در استان هستیم تا بتوانیم امسال شرایط را بهتر پیش ببریم.

وی اضافه کرد: در زمینه پروژه ۵۰۰ مگاواتی نیروگاه خورشیدی درمجموع، ۱۰۳ میلیون و ۶۸۰ هزار یورو سرمایه‌گذاری خارجی تعهد شده که در استان انجام شود و مجوز آن هم در اسفندماه توسط وزیر صادر شده که عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

فیلم طنز/ دکتر سلام ۱۷۸

واقعا هدف برجام چه بود؟ زنو ناوین!

چهره‌ها با اشک زیبا می‌شود/محمود کریمی

نگاهی به چهار دهه تحقیر آمریکا