شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۸:۲۵:۱۳

ساخت ۲۰ خانه محروم در اراک توسط سپاه/پرداخت بیش از ۱۴ میلیارد ریال تسهیلات به طرح‌های اقتصاد مقاومتی

فرمانده سپاه اراک از ساخت ۲۰ خانه محروم به همت جهادگران بسیجی طی سال گذشته در این شهرستان خبر داد.

فرمانده سپاه اراک:

ساخت ۲۰ خانه محروم در اراک توسط سپاه/پرداخت بیش از ۱۴ میلیارد ریال تسهیلات به طرح‌های اقتصاد مقاومتی

طرح‌های اقتصاد مقاومتی

ساخت ۲۰ خانه محروم در اراک توسط سپاه/پرداخت بیش از ۱۴ میلیارد ریال تسهیلات به طرح‌های اقتصاد مقاومتی

محمدرضا رضایی، فرمانده سپاه اراک در گفتگو با خبرنگار  دیار آفتاب؛ با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی بسیج سازندگی این شهرستان گفت: سال گذشته میزان تخصیص اعتبارات بسیج سازندگی این ناحیه مقاومت در حوزه اقتصاد مقاومتی معادل ۱۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بوده است که به ۷۳ طرح اشتغالزایی اعطا شد.

وی به فرصت‌های شغلی ایجاد شده در طرح‌های اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: با اعطا این میزان تسهیلات برای ۲۵۰ نفر اشتغال مستقیم و یک هزار فرصت شغلی غیرمستقیم ایجاد شده است.

فرمانده سپاه اراک با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه محرومیت‌زدایی توسط بسیج سازندگی این شهرستان گفت: ساخت ۲۰ واحد مسکونی برای محرومان و نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در روستاهای شهرستان نیز بخشی دیگر از اقدامات انجام شده در سال گذشته با هدف خدمت به محرومان و رفع محرومیت بوده است.

رضایی به اجرای پروژه‌های عام‌المنفعه نیز اشاره کرد و گفت: ایزوگام سقف خانه محرومان به میزان یک‌هزار مترمربع، ساخت غسالخانه، استخر آب کشاورزی، توزیع بیش از ۵۰۰ سبد غذایی، توزیع ۲۵۰ بسته فرهنگی در محله‌های هدف طرح «کرامت» و توزیع ۱۰۰ بسته لوازم‌التحریر بخشی از اقدامات بسیج سازندگی اراک در سال گذشته بوده است.

وی افزود: اعزام ۳۰ گروه جهادی هفت روزه در عرصه‌های عمرانی، فرهنگی و آموزشی به مناطق محروم، برپایی ۱۰ خیمه سلامت در مساجد حاشیه شهر اراک و ارائه ویزت و داروی رایگان، اعزام گروه‌های جهادی تخصصی بسیج مهندسین در عرصه‌های کشاورزی در قالب طرح «همگام با کشاورز» نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته طی سال گذشته بوده است.

فرمانده سپاه اراک تصریح کرد: در قالب طرح اردوهای جهادی و هجرت دانش‌آموزی برگزاری اردوهای جهادی یک روزه با حضور یک‌هزار و ۳۱۰ بسیجی، برگزاری اردوهای جهادی سه روزه با حضور ۱۰۰ جهادگر در راستای محرومیت‌زدایی فرهنگی و نیز برگزاری اردوهای جهادی دانش‌آموزی با حضور ۱۱۰ دانش‌آموز و رنگ‌آمیزی ۱۰ هزار مترمربع در طرح اردوهای هجرت ۳ دانش‌آموزی نیز انجام شده است.

رضایی خاطرنشان کرد: میزان اعتبارات تخصیصی برای اجرای پروژه‌های محرومیت‌زدایی و عام‌المنفعه که توسط قرارگاه قرب سپاه انجام شده حدود ۵۰ میلیون تومان بوده است.

انتهای پیام/ح

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می گذارد

اطلاع از
avatar
آخرین اخبار
چند رسانه ای

قسمت اول مجموعه موشن گرافیک «آماده سفر شویم» منتشر شد

ثواب زیارت امام حسین(ع)، بیست برابر ثواب حج واجب

روضه دلسوز شهادت امام حسن(ع)/حاج منصور

چه کسانی باعث دستگیری حسن عباسی شدند؟ / توییت نما ۲۴مهر۹۷