دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۶:۵۸:۲۷

خستگی‌ناپذیری از شاخص‌های جوان موفق است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: از شاخص‌های جوان موفق، اصل تلاش و خستگی‌ناپذیری است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی:

خستگی‌ناپذیری از شاخص‌های جوان موفق است

جوان موفق

خستگی‌ناپذیری از شاخص‌های جوان موفق است

حجت‌الاسلام صفر قربانپور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک به مناسبت روز جوان اظهار کرد: نگاه مختصری به معیارها و شاخص‌های جوان موفق می‌تواند رویکرد مدیران جامعه را در مواجهه و حل مسائل جوانان تغییر دهد.

وی افزود: به نظر می‌رسد یکی از خصوصیات جوان موفق، بهره‌مندی او از نشاط مثبت و معنادار و مستمر، مطابق با فطرت جوانی است، یعنی داشتن روحیه امید و شادکامی قلبی و مؤثر در پیشرفت جامعه او را به توفیقات نزدیک‌تر می‌کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با بیان اینکه جوانی دوره قدرت و توان است و بطالت و کسالت او را افسرده و غیر مؤثر می‌کند، تأکید کرد: یکی دیگر از شاخص‌های جوان موفق اصل تلاش و خستگی‌ناپذیری است.

قربان‌پور زمان‌شناسی و فرصت شناسی را در دوران جوانی مهم تلقی و تصریح کرد: جوان باید از دوران و زمان جوانی و عمر خویش و فرصت‌های پیش رو و امکاناتی که در اطراف او وجود دارد نهایت بهره‌گیری را داشته باشد و با حوصله و دقت و به فرصت‌ها نگاه کند و حرکت پویایی در زندگی داشته باشد.

وی بیان کرد: توجه به اصول ارزشی و شاخص‌های مطابق فطرت و معیارهای مکتبی از ویژگی‌های شاخص یک جوان موفق است لذا در این رابطه مبانی دینی توصیه‌های فراوانی دارد که گل سرسبد آنها پاکی و تعبد است که می‌تواند موجبات قرب الهی را برای او فراهم کند.

قربانپور با اشاره به اینکه جوان موفق، اندیشه‌ورز و برخوردار از نشاط معنادار است، خاطرنشان کرد: توجه به معیارهای فراوان جوانی و موفقیت‌های حاصل شده و اعتماد به جوانان یک اصل غیرقابل انکار است که امیدوارم که رویکرد حل مسائل آنان پیش از پیش افزایش یابد.

انتهای پیام/ح

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می گذارد

اطلاع از
avatar
آخرین اخبار
چند رسانه ای

جدیدترین مداحی «نزار قطری» درباره اربعین

تحلیل رهبری از جنگ احزاب در دوران کنونی

نماهنگ زیبای «هلا بیکم»

حاج حسین یکتا: جنگ تن به تن شروع شده