پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت: ۲۳:۱۱:۵۰

خستگی‌ناپذیری از شاخص‌های جوان موفق است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: از شاخص‌های جوان موفق، اصل تلاش و خستگی‌ناپذیری است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی:

خستگی‌ناپذیری از شاخص‌های جوان موفق است

جوان موفق

خستگی‌ناپذیری از شاخص‌های جوان موفق است

حجت‌الاسلام صفر قربانپور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک به مناسبت روز جوان اظهار کرد: نگاه مختصری به معیارها و شاخص‌های جوان موفق می‌تواند رویکرد مدیران جامعه را در مواجهه و حل مسائل جوانان تغییر دهد.

وی افزود: به نظر می‌رسد یکی از خصوصیات جوان موفق، بهره‌مندی او از نشاط مثبت و معنادار و مستمر، مطابق با فطرت جوانی است، یعنی داشتن روحیه امید و شادکامی قلبی و مؤثر در پیشرفت جامعه او را به توفیقات نزدیک‌تر می‌کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با بیان اینکه جوانی دوره قدرت و توان است و بطالت و کسالت او را افسرده و غیر مؤثر می‌کند، تأکید کرد: یکی دیگر از شاخص‌های جوان موفق اصل تلاش و خستگی‌ناپذیری است.

قربان‌پور زمان‌شناسی و فرصت شناسی را در دوران جوانی مهم تلقی و تصریح کرد: جوان باید از دوران و زمان جوانی و عمر خویش و فرصت‌های پیش رو و امکاناتی که در اطراف او وجود دارد نهایت بهره‌گیری را داشته باشد و با حوصله و دقت و به فرصت‌ها نگاه کند و حرکت پویایی در زندگی داشته باشد.

وی بیان کرد: توجه به اصول ارزشی و شاخص‌های مطابق فطرت و معیارهای مکتبی از ویژگی‌های شاخص یک جوان موفق است لذا در این رابطه مبانی دینی توصیه‌های فراوانی دارد که گل سرسبد آنها پاکی و تعبد است که می‌تواند موجبات قرب الهی را برای او فراهم کند.

قربانپور با اشاره به اینکه جوان موفق، اندیشه‌ورز و برخوردار از نشاط معنادار است، خاطرنشان کرد: توجه به معیارهای فراوان جوانی و موفقیت‌های حاصل شده و اعتماد به جوانان یک اصل غیرقابل انکار است که امیدوارم که رویکرد حل مسائل آنان پیش از پیش افزایش یابد.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

فیلم طنز/ دکتر سلام ۱۷۸

واقعا هدف برجام چه بود؟ زنو ناوین!

چهره‌ها با اشک زیبا می‌شود/محمود کریمی

نگاهی به چهار دهه تحقیر آمریکا