پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت: ۲۲:۴۸:۲۷

طرح اشتغال‌آفرینی زنان سرپرست خانوار به صورت “مربی‌محور” دنبال می‌شود

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی گفت: مددکاران در طرح مربی‌محور مهارت‌های لازم برای اشتغال‌آفرینی زنان سرپرست خانوار را فرا گرفته و پس از آن دراختیار گروه هدف خود یعنی زنان سرپرست خانوار قرار می‌دهند.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی؛

طرح اشتغال‌آفرینی زنان سرپرست خانوار به صورت “مربی‌محور” دنبال می‌شود

اشتغال‌آفرینی زنان سرپرست خانوار

طرح اشتغال‌آفرینی زنان سرپرست خانوار به صورت “مربی‌محور” دنبال می‌شود

زهرا امینی ظهر امروز در دوره آموزشی مهارت‌های زندگی ویژه زنان سرپرست خانوار با اشاره به این که آموزش زنان سرپرست خانوار بسیار حائز اهمیت است اظهار داشت: با توجه به نقش مهم زنان و به‌ویژه زنان سرپرست خانوار در بنیان خانواده و اجتماع، هر چه زنان سرپرست توانمند باشند به تبع بار تامین معیشت آنان از سوی نهادهای حمایتی کاهش یافته و قدرت اقتصادی و استقلال فرد افزایش پیدا می‌کند.

وی افزود: در زمینه توانمندی زنان سرپرست خانوار، اولویت سازمان بهزیستی، دو مسئله آماده‌سازی شغلی و سپس واگذاری سرمایه ابتدایی به آنان است.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی تصریح کرد: زنان سرپرست خانوار چند نقش را هم‌زمان برعهده داشته و علاوه بر راهبری امور خانه و ایفای نقش پدر و مادر به شکل هم‌زمان باید درآمد و مخارج و امورات اقتصادی خانواده را هم تامین و مدیریت کنند، بر این اساس جایگاه اجتماعی زنان سرپرست خانوار و مشکلات آنها باید در حوزه‌های مختلف به شکل ریشه‌ای برطرف شود.

امینی بیان کرد: هدف اصلی از برگزاری این کارگاه بالا بردن سطح آگاهی گروه هدف درراستای توانمندسازی  زنان سرپرست خانوار برای بهبود کیفیت زندگی خود و خانواده‌هایشان  است، مهارت‌آموزی زنان سرپرست خانوار با آموزش تربیت مربی اجرا شده و مربیان در این برنامه از میان مددکاران مراکز غیردولتی انتخاب می‌شوند.

وی با اشاره به این که تاکنون این طرح با ضریب موفقیت و بازخورد مناسب روبه رو بوده است گفت: طرح‌های مربی‌محور از جمله طرح‌های موفق بوده زیرا با آموزش‌هایی که مربی فرا می‌گیرد دسترسی به جامعه هدف و تامین نیازهای آنها آسان‌تر می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی خاطرنشان کرد: مددکاران در این طرح به مدت ۶ ماه مهارت‌های لازم برای اشتغال‌آفرینی زنان سرپرست خانوار را فرا گرفته و پس از آن موظف می‌شوند که آموزش‌های فوق را دراختیار گروه هدف خود یعنی زنان سرپرست خانوار قرار دهند.

امینی ادامه داد: با توجه به اهمیت و ضرورت شناخت نقش خانواده به‌عنوان نخستین پایگاه اجتماعی و تاثیرگذار در شکل‌گیری و رشد شخصیت افراد و با هدف ارتقای آگاهی زنان سرپرست خانوار، کارگاه آموزشی مهارت‌های زندگی ویژه بانوان سرپرست خانوار بهزیستی با بیش از ۶۰ شرکت‌کننده در محل سالن اجتماعات خانه معلم اراک به مدت ۲ روز  برگزار  می‌شود.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

فیلم طنز/ دکتر سلام ۱۷۸

واقعا هدف برجام چه بود؟ زنو ناوین!

چهره‌ها با اشک زیبا می‌شود/محمود کریمی

نگاهی به چهار دهه تحقیر آمریکا