پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت: ۲۳:۰۷:۱۵

ساوه تامین کننده بخشی از مواد اولیه صنایع داروسازی اروپا است

معاون استاندار مرکزی و فرماندار ساوه گفت: سالانه افزون بر ۶۰۰ تن مواد اولیه تولید توسط صنایع داروسازی ساوه تولید و بخشی از آن به کشورهای اروپایی صادر می شود.

فرماندار ساوه:

ساوه تامین کننده بخشی از مواد اولیه صنایع داروسازی اروپا است

صنایع داروسازی

ساوه تامین کننده بخشی از مواد اولیه صنایع داروسازی اروپا است

محمد بهاروند روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از یک واحد صنعتی مستقر در شهر صنعتی کاوه به ایرنا گفت: یکی از واحدهای تولیدی فعال در شهر صنعتی کاوه مواد اولیه مورد نیاز صنایع دارویی از قبیل پی.وی.پی، آر.تی فیلم، پی.وی.پی.آی و آر.تی کول را تولید و علاوه بر تامین نیازهای داخلی، با صادرات برای کشور ارزآوری می کند.
به گفته فرماندار ساوه مقصد صادراتی محصولات تولیدی، کشورهایی از قبیل آلمان، جمهوری چک و ترکیه هستند.
بهاروند این گونه فعالیت ها را نماد بارز حمایت از کالا و تولیدات ایرانی برشمرد و گفت: در این واحد تولیدی همچنین مواد اولیه پلیمری با بهره گیری از آخرین استانداردهای بین المللی و اروپایی تولید می شود که توان رقابت با نمونه مشابه خارجی را دارد.
معاون استاندار مرکزی بیان کرد: طرح توسعه این واحد تولیدی با افزایش سرمایه ۲۴۲ میلیارد ریال در قالب سه طرح در دستور کار است که تلاش می شود با تامین نقدینگی و سرمایه در گردش مورد نیاز، عملیات احداث آن در اول مهر امسال آغاز شود.
بهاروند گفت: پیگیری روند اجرایی این طرح در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان مرکزی در دست بررسی قرار دارد و برای تثبیت اشتغال و نقدینگی لازم برای خرید مواد اولیه و ماشین آلات صنعتی نیاز به اعتبارات از محل صندوق توسعه ملی است.
وی افزود: گمرک و سازمان غذا و دارو باید با هدف حمایت از تولیدات داخلی از جمله محصولات حوزه صنایع پلیمری و داروسازی از واردات مشابه خارجی به درون کشور جلوگیری کنند.
شهرستان ساوه با بهره مندی از چهار ناحیه صنعتی و افزون بر ۴۶۰ صنعت فعال از قطب های صنعتی کشور محسوب می شود.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

فیلم طنز/ دکتر سلام ۱۷۸

واقعا هدف برجام چه بود؟ زنو ناوین!

چهره‌ها با اشک زیبا می‌شود/محمود کریمی

نگاهی به چهار دهه تحقیر آمریکا