پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت: ۲۲:۴۰:۴۳

رونق اقتصادی با مونتاژ محصولات خارجی به دست نمی‌آید

نماینده ولی‌ فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه رونق اقتصادی با مونتاژکاری محصولات خارجی به دست نمی‌آید گفت: تمام منابع مالی کشور باید در مسیر افزایش نرخ بهره‌وری و درراستای ایجاد اشتغال پایدار به کار گرفته شود.

آیت‌الله دری نجف آبادی:

رونق اقتصادی با مونتاژ محصولات خارجی به دست نمی‌آید

مونتاژ محصولات خارجی

رونق اقتصادی با مونتاژ محصولات خارجی به دست نمی‌آید

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی پیش از ظهر امروز در کلاس درس اخلاق مدیران استان مرکزی در اراک اظهار داشت: توسعه اقتصادی مانند مثلثی است که سه راس آن مدیریت زمان، توانمندسازی نیروی کار و برنامه کاربردی هستند، البته این محورها به اصلاحاتی نیاز دارند که این اصلاحات باید از سمت تصمیم‌‍‌سازان اصلی انجام شود، این درحالی است که امروز توجه به مباحث اقتصادی از مسائل اصلی کشور به حساب می‌آید.

وی افزود: توجه ویژه مدیران باید درراستای هدایت‌گری اصولی منابع فکری و مالی در برنامه‌های عمرانی و اقتصادی باشد که البته  اساس توسعه همه‌جانبه کشور بر این مسائل حرکت می‌کند.

نماینده ولی‌ فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: مسئله بیکاری مهم‌ترین دغدغه مقام معظم رهبری است که در این راستا تمام منابع مالی کشور باید در مسیر افزایش نرخ بهره‌وری و درراستای ایجاد اشتغال پایدار به کار گرفته شود و باید در نظر داشت در شرایطی که دشمنان جنگ اقتصادی را علیه کشور به راه‌ انداخته‌اند، عزم ملی برای رونق اقتصاد داخل، ضروری است.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی تصریح کرد: تصمیم‌سازان باید علاوه‌ بر مشخص کردن سهم افراد و دستگاه‌ها در افزایش نرخ بهره‌وری و بالابردن تولید ناخالصی، هدایت‌گری موثری در عرصه توانمندی مهارتی و تقویت تعهد در کار داشته باشند.

وی ادامه داد: مصرف‌گرایی، واردات کالای لوکس، نرخ بهره‌وری پایین از تهدیدهای اقتصاد کشور بوده و این درحالی است که علاوه بر این تهدیدها، تعطیلات رسمی خارج از حد متعارف هم سبب صدمه دیدن بازار اقتصادی و تجاری ایران در کشور می‌شود.

نماینده ولی‌ فقیه در استان مرکزی عنوان کرد: در استان مرکزی واحدهای تولیدی زیادی وجود دارد که ظرفیت تولید انبوه و صادر کردن تولیدات خود به نقاط مختلف جهان را دارند اما در این میان امروز به سبب سوء‌مدیریت‌ها و برنامه‌ریزی غلط، اکثر واحدهای صنعتی رو به نابودی هستند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: رونق اقتصادی از طریق مونتاژکاری محصولات خارجی به دست نمی‌آید بلکه در این میان باید دایره نخبگان، تحقیقات فناور و ایده‌پردازان در روند تولید صنعتی کشور روز به روز گسترد‌ه‌تر و میان صنعت و دانشگاه یک ارتباط موثر برقرار شود.

وی اضافه کرد: فرصتی که انقلاب اسلامی ایجاد کرده یادگار امام (ره) است که باید مسئولان و دولتمردان از آن درراستای خدمتگزاری به اقشار مختلف مردم و همچنین توسعه همه‌جانبه کشور گام بردارند.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

فیلم طنز/ دکتر سلام ۱۷۸

واقعا هدف برجام چه بود؟ زنو ناوین!

چهره‌ها با اشک زیبا می‌شود/محمود کریمی

نگاهی به چهار دهه تحقیر آمریکا