پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۲۱:۳۶

عملکرد سپاه در پاسداری از انقلاب درخشان بوده است

امام جمعه ساوه با بیان اینکه سپاه قدرت برجسته دفاعی در منطقه و جهان است گفت: نگاه حسینی در انتخاب مسئولیت‌ها مورد توجه باشد و نباید در هر منصبی به هر قیمتی که شده ماند.

امام جمعه ساوه:

عملکرد سپاه در پاسداری از انقلاب درخشان بوده است

عملکرد سپاه

عملکرد سپاه در پاسداری از انقلاب درخشان بوده است

حجت‌الاسلام سیدابراهیم حسینی ظهر امروز در آئین گرامیداشت روز پاسدار و در جمع پاسداران و جمعی از بسیجیان و جانبازان که در سپاه ناحیه ساوه برگزار شد، با اشاره به جایگاه پاسدار اظهار داشت: سپاه پاسداران علاوه بر حفظ و حراست از انقلاب اسلامی، با تمام توطئه‌های دشمنان مقابله کرده و آنها را یکی پس از دیگری خنثی کرده است.

وی افزود: هنر پاسداران جان برکف انقلاب این بود که در فراز و نشیب‌ها، سختی‌ها و محرومیت‌ها، هیچ‌گاه از خط اصیل انقلاب و نظام ولایت زاویه نگرفته و همواره بازویی پرتوان برای نظام و در خط ولایت بوده‌اند.

امام جمعه ساوه تصریح کرد: سپاه پاسداران علاوه برموفقیت‌ در عرصه‌های نظامی، در عرصه‌های سازندگی هم سرآمد است و همیشه در تمامی این عرصه‌ها با رشادت‌ها و مجاهدت‌هایی که داشته خوش درخشیده است.

حسینی بیان کرد: امام حسین(ع) بهترین و والاترین الگوی یک پاسدار است و پاسداران و جانبازان ایران اسلامی با تاسی از واقعه عاشورا، جان خود را برای حفظ ارزش‌های اسلامی فدا کردند، ولایتمداری و اخلاص، معنویت‌مداری و مردمی بودن از ویژگی‌های بارز سپاه است که با رفتار انقلابی و باتفکر انقلابی‌گری و روحیه جهادی در این مسیر حرکت می‌کند.

وی ادامه داد: انسان با دو نگاه به پیرامون خود می‌تواند زندگی کند، زندگی در مسیر اهل بیت است که سبب تجلی انسان می‌شود، بنابراین انسان اگر با عزت بمیرد بهتر از آن است که زیر بار ذلت برود و این نوع نگاه برگرفته از مکتب حسینی و نگاه حسینی است که فرمودند “هیهات من الذله” و این جمله باید الگوی همه مسلمانان قرار بگیرد.

امام جمعه ساوه خاطرنشان کرد: اگر در مسیر انبیاء حرکت کنیم و نوع نگاهمان به زندگی، زندگی اهل بیت(ع)  باشد، مسیر سعادت را برای خود هموار کرده‌ایم، زیرا اهل بیت(ع) وسیله سعادت و نجات انسان به شمار می‌روند.

حسینی عنوان کرد: در انتخاب مسئولیت‌ها، باید نگاه حسینی داشته و ملاک انتخاب درمسئولیت‌ها  رضایت الهی و ارتقای رضایت‌مندی مردم باشد، بنابراین نباید به خود اجازه بدهیم در هرمنصبی به هرقیمتی که شده، بمانیم.

وی افزود: اگر مسیر حرکت ما جز مسیر انبیا باشد، به طور قطع خسران و ضرر به همراه دارد و با حرکت در مسیر اهل بیت و امام حسین(ع) است که سعادتمند می‌شویم زیرا حرکت در مکتب حسینی سربازی در راه دین و مکتب هنر است.

به‌گزارش تسنیم، در ادامه این مراسم، امام جمعه ساوه به همراه جمعی از مسئولان به مناسبت ولادت امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) با خانواده شهید “رمضان سبک پا” و خانواده  “محمدرضا تنها” جانباز ۵۰ درصد دیدار کرده و از آنان تجلبل کردند.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

نگاهی به چهار دهه تحقیر آمریکا

دکتر سلام ۱۷۷ / قهر قهر تا روز قیامت

بازتاب حرکت زیبای نوجوان ایرانی

ازدواج سفید نماینده سابق اصلاح‌طلب